Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa ramówka w TVP. Łódź będzie obecna na antenie ogólnopolskiej telewizji [ZDJĘCIA]

Dariusz Pawłowski
Grzegorz Gałasiński
TVP Regionalna zmienia jesienią ramówkę, TVP Łódź zapowiada nowe programy i silniejszą współpracę z Uniwersytetem Łódzkim.

- Telewizja regionalna to najlepszy przykład telewizji misyjnej, budującej w odbiorcach poczucie wspólnoty i obywatelskości - podkreśliła podczas konferencji prasowej w Łodzi Joanna Warecha, dyrektor ds. programowych TVP Regionalnej. - Bez takiej telewizji publicznej będziemy mieć społeczeństwo ćwierćinteligentów.

O inteligencję widzów nowymi programami zadba więc też TVP Łódź. Jak dodał Jacek Grudzień, dyrektor ośrodka, w nowym sezonie Łódź ma być wyraźniej obecna na antenie ogólnopolskiej Telewizji Polskiej. Od października łódzki ośrodek będzie prezentował cotygodniowy program "Naszym okiem", który powinien stać się jedną z najciekawszych propozycji TVP Regionalnej.

Zobaczymy historyczne i aktualne dokonania najwybitniejszych telewizyjnych dokumentalistów i reportażystów. Twórców i ich dzieła przedstawiać będzie Magdalena Michalak. Kolejną łódzką produkcją jest cykl Andrzeja Minko "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Materiały do programu realizować będą reportażyści ze wszystkich szesnastu oddziałów regionalnych TVP; całość zaś zredagowana i zmontowana zostanie w TVP Łódź.

W Łodzi trwa produkcja 10 odcinków programu "Supełkowe ABC" dla TVP ABC. To wielce interesujące przedsięwzięcie dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących oraz ich rodziców. Audycja ma pomóc dzieciom poznać alfabet i cyfry, ułatwić rozpoznanie pojęć i nazywanie emocji.

Dzieci słyszące będą miały okazję poznać język migowy, a dzieci niesłyszące nauczyć się lepiej rozpoznawać otaczający je świat. Autorką programu jest Monika Kalinowska, emisja od 15 września.
- Warto podkreślić, że w naszej audycji osoba "migająca" będzie współprowadzącym program - mówi autorka.

Do ramówki TVP Regionalna trafi również sześć nowych odcinków programu "Łódzkie podwórka". Krystyna Piaseczna zrealizuje filmowe portrety najmniejszych łódzkich "małych ojczyzn" na podstawie opowieści ich mieszkańców o życiu, sukcesach i porażkach.

Dla widzów zaplanowano również kolejne spotkania z łódzką rodziną Śmiecińskich. Serial edukacyjny, który swoją pierwszą emisję miał w poprzednim sezonie, jest realizowany przez Monikę Kalinowską. Opowiada o zagospodarowaniu odpadów; nowa seria skoncentruje się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Nowości łódzkiego ośrodka to także Wytwórnia Unijnych Projektów - prezentacje osób, które dzięki wsparciu funduszy europejskich osiągnęły sukces (program Katarzyny Pełki-Wolsztajn) oraz Łódzkie na zdrowie- cykl pokazujący, co województwo ma do zaoferowania osobom dbającym o zdrowie (Magdalena Wiercioch). Powstaną nowe odcinki dobrze znanych programów: "Kazimierz Kowalski zaprasza" i "Być seniorem" Katarzyny Majewskiej.

Od października na antenie TVP Łódź znów zagości STUŁ (Studencka Telewizja Uniwersytetu Łódzkiego) - cykl programów przygotowywanych przez studentów dziennikarstwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki