Tragedia na Piotrkowskiej. Motorniczy jest poczytalny....

  Tragedia na Piotrkowskiej. Motorniczy jest poczytalny. Jechał ponad 60 km/h

  Joanna Woźniak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tragedia na Piotrkowskiej. Motorniczy jest poczytalny. Jechał ponad 60 km/h

  ©Jarosław Kosmatka

  34-letni motorniczy, który 6 stycznia spowodował wypadek na Piotrkowskiej jest poczytalny. Gdy w styczniu zabił 3 pieszych na Piotrkowskiej był pijany i jechał za szybko.
  Tragedia na Piotrkowskiej. Motorniczy jest poczytalny. Jechał ponad 60 km/h

  ©Jarosław Kosmatka

  Biegli psychiatrzy przekazali do Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie opinię na temat motorniczego, który po pijanemu spowodował 6 stycznia wypadek na Piotrkowskiej. Ich zdaniem motorniczy może brać udział w toczącym się postępowaniu.


  Motorniczy został poddany jednorazowemu badaniu sądowo-psychiatrycznemu. Biegli nie byli jednak w stanie wydać opinii co do jego poczytalności. Wskazali, że konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań, połączonych z obserwacją sądowo-psychiatryczną. Motorniczy został poddany na zlecenie sądu obserwacji na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Więziennego przy Zakładzie Karnym nr 2 w Łodzi przy ul. Kraszewskiego.

  Do tragicznego wypadku na Piotrkowskiej doszło 6 stycznia, gdy pijany motorniczy jadąc tramwajem ulicą Piotrkowską, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie z ul. Brzeźną. W chwili wypadku miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

  Przez Piotrkowską na przejściu na zielonym świetle przechodziły trzy kobiety. Nie spodziewały się zupełnie nadjeżdżającego tramwaju. Na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 72 i 77 lat. Trzecia piesza zmarła po przewiezieniu do szpitala im. Kopernika. Miała 75 lat.

  CZYTAJ TEŻ: Tragedia na Piotrkowskiej. Pijany motorniczy wjechał na czerwonym. 2 osoby zginęły

  Do szpitala przewieziony został jeszcze kierowca opla. Gdy tramwaj prowadzony przez pijanego motorniczego wjeżdżał na skrzyżowanie, mężczyzna próbował skręcić z Radwańskiej w Piotrkowską. Opel po uderzeniu przez tramwaj, uderzył w jeszcze jeden pojazd zaparkowany przy ul. Piotrkowskiej.

  34-letni motorniczy podejrzany jest o umyślne sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy oraz spowodowanie, w stanie nietrzeźwości, wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo postawiono mu zarzut dotyczy kierowania tramwajem w stanie nietrzeźwości.

  ZOBACZ WYPADEK NA FILMIE Z MONITORINGU: Tragedia na Piotrkowskiej. Zobacz, jak doszło do wypadku

  Z opinii biegłych z zakresu analizy wypadków komunikacyjnych wynika, że w chwili wypadku tramwaj był sprawny technicznie. W chwili uderzenia w samochód marki Opel, tramwaj jechał z prędkością 62 km/h. Z kolei kierowca opla poruszał się z prędkością zaledwie 5 km/h i nie miał możliwości uniknięcia wypadku.

  Obrażenia ciała potrąconych pieszych nie były na tyle charakterystyczne, by można było w oparciu o nie określić, którymi częściami pojazdu osoby te zostały potrącone i które z obrażeń powstały pierwsze.

  Zakończenie śledztwa możliwe będzie najprawdopodobniej w przeciągu kilkunastu najbliższych dni. Motorniczemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12. Jest tymczasowo aresztowany.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to jest ta poczytalność?

   Wit. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Wszystko można łatwo wyliczyć: Z jaką prędkością jechał tramwaj, z jaka prędkością jechał opel, ile promili alkoholu w organizmie miał motorniczy, ile było przechodniów, ile czasu zajęło...rozwiń całość

   Wszystko można łatwo wyliczyć: Z jaką prędkością jechał tramwaj, z jaka prędkością jechał opel, ile promili alkoholu w organizmie miał motorniczy, ile było przechodniów, ile czasu zajęło zatrzymanie tramwaju, ile lat pozbawienia wolności grozi motorniczemu za spowodowanie wypadku? ... a co zrobiły władze (urzędnicy, policja, dyrektorzy), aby zapewnić wszystkim poszkodowanym bezpieczeństwo? Przecież od tego są. ... a ile ww. wzięli za to pieniędzy kosztem tych, którym powinni zapewnić bezpieczeństwo?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ble, ble, ble

   jk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   On się nawalił i po prostu usnął.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z tego co wieść gminna niesie

   bin laden (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   to on już kiedyś pracował w MPK i został z niego zwolniony.Za co został zwolniony i kto mu załatwił ponowne przyjęcie panowie dziennikarze?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Tragedia na Piotrkowskiej. Motorniczy jest poczytalny."

   Z ostatniej chwili (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Tytul co najmniej dwuznaczny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaległości z podstawówki

   A. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Jak to jest, że na stronie internetowej poważnej gazety mamy dwa rażące błędy interpunkcyjne w dwulinijkowym streszczeniu artykułu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tia

   drimm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Menel jedzie tramwajem, tramwaj jedzie menelem...

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę