Biegowo-rowerowy maraton wokół Jeziora Sulejowskiego [ZDJĘCIA]

mar
Blisko 300 zawodników wystartowało w sobotę (13 września) w biegowo-rowerowym maratonie wokół Jeziora Sulejowskiego. Rowerzyści i biegacze mieli do pokonania 50 km trasy wiodącej w większości leśnymi duktami i ścieżkami nad brzegami jednego z największych sztucznych zbiorników w kraju.

Zawody zorganizowała ekipa ze Stowarzyszenia KTR BikeOrient, od kilku lat przygotowująca Rajdy Bike Orient. W imprezie mogli wystartować zarówno doświadczeni zawodnicy, jak również amatorzy.

Na starcie sobotniego maratonu stanęło blisko 150 rowerzystów. 50-kilometrową trasę najszybciej przejechał Jarosław Ziółkowski z Łodzi, który jako jedyny uzyskał czas poniżej 2 godzin (1:57:39). Drugie miejsce zajął Piotr Krakowiak (2:01:36), a 2 sekundy za nim linię mety minął Marek Steciuk (2:01:38).

Taki sam dystans ukończyło 88 biegaczy. Zwycięzca, Adam Łączyński, przebiegł 50 kilometrów w 3 godziny, 57 minut i 41 sekund. Drugi na mecie Kacper Krzysztofik uzyskał czas 4:11:15, a trzeci Mariusz Dybalski - 4:15:28.

Blisko 50 biegaczy zadowoliło się przebiegnięciem 10 km. Krótszy bieg wygrał Jarosław Chrząszcz (42:56), przed Katarzyną Matysiak (46:56) oraz Arturem Ogórkiem (47:05).