Hej, pały w dłoń!

  Hej, pały w dłoń!

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Informacje z sobotniej nocy. Przed klubem we Wrocławiu doszło do bójki. Kiedy z interwencją przybyła policja, tłum ją zaatakował. Podobnie było w Stargardzie Szczecińskim: tam na policyjny radiowóz poleciały butelki.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Tydzień wcześniej w Katowicach bandziory pobili policjanta, bo próbował zatrzymać złodzieja. W czerwcu policjant i policjantka zostali zaatakowani na parkingu Galerii Łódzkiej.

  Kiedy słyszę jak ochoczo, bo w poczuciu bezkarności, rynsztok rzuca się na policjantów, przypomina mi się znajomy, który przed wojną wtrącił się do awantury i zrzucił policjantowi czapkę. Błyskawicznie stanął przed sądem i po krótkiej rozprawie usłyszał: pół roku więzienia. Od tamtej pory mundurowych nie kochał, ale szanował.

  W III RP dość często można odnieść wrażenie, że policjant woli dostać od gnoja wycisk niż ryzykować ostrą interwencją. Prawo wyjęło policjantom pałę z ręki. Niestety, ze szkodą dla porządnych ludzi.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hej, mózgi w pracy uruchomić

   PISPUPIL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Cały czas powtarzam i będę powtarzał: to nasze chore prawo.

   Celebryci czy bandyci.
   W każdych szeregach są „ immunitetowcy”. Ten za parking, ten za jazdę po polskich drogach na „gazie” czy łamiąc...rozwiń całość

   Cały czas powtarzam i będę powtarzał: to nasze chore prawo.

   Celebryci czy bandyci.
   W każdych szeregach są „ immunitetowcy”. Ten za parking, ten za jazdę po polskich drogach na „gazie” czy łamiąc cały kodeks drogowy, czy jak damski łobuz czerpiący dochody z „małego białego domku” lub napadem na interweniujących policjantów i wiele, wiele innych (bo kieszeń, to norma).
   Media celebrują bandytę (bo tak jest nazwany Kowalski) pokazując go na wizji, czy inaczej go wywyższając.
   Za przykładem ministerstw i prokuratury głównej, wszystkie nasze służby skłócone ze sobą. Bardziej między sobą zimna wojna, niż z tym do czego zostali powołani.
   Policja łapie na gorącym uczynku (drogowym, kradzież, przemoc), prokuratura (obrońca kogo?) to zależy jaki uczony ich widzi tę sprawę, a najwyższy organ sprawiedliwości czyli nasz sąd, to po prostu brak choćby zrozumienia ich postępowania, a tym bardziej wyroków.
   Wini się wszystkich doliniarzy (szaraczków do odstrzału) a nie tego zjawiska które propaguje i popiera celebrę takiego postępowania. Najlepszy przykłady to 99 groszy do milionów, sędzią we własnej sprawie. Belka w oku nie wadzi jak „śmieć” na ulicy. Brak pracy (właśnie tej młodzieży) pcha do zarobku jak w/w z białego domku, do dilerki dla ćpaczy, łatwego i szybkiego zarobku, oraz innych przestępstw. Dawniej złodziej nie kradł w swojej okolicy, dzisiaj …! No sorry, ale taki mamy klimat (taki stworzyliśmy).
   Co do niebieskich ptaków. Cały czas uczono nas omijać ich z daleka, rzucić kamieniem. W dawnych czasach i obecnie są potrzebni. Nie zawsze też i oni są poprawni i prawi, lecz wyobrazić sobie wieczory bez nich, czy w dzień. Nawet nasz menel szuka ich potrzeby, czy bezpieczeństwa. A o drogach, to lepiej nawet nie myśleć, co by było (a prokurator? A sędzia?).
   Kij ma dwa końce. Lecz dopóki chore nasze prawo będzie działać, nie myślmy o poprawności.
   Jest taki kawał:
   Tysiąc prawników na dnie oceanu
   (dalej nie pamiętam, ale jaki piękny początek)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mia100 bezpiecznych ulic

   bip (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie widzi Pan związku z jakimś takim przyzwoleniem na bicie policjantów udokumentowane w większości wyrokami w zawieszeniu dla stasionowych bandytów? To się przenosi w inne miejsca bo skoro na...rozwiń całość

   Nie widzi Pan związku z jakimś takim przyzwoleniem na bicie policjantów udokumentowane w większości wyrokami w zawieszeniu dla stasionowych bandytów? To się przenosi w inne miejsca bo skoro na stadionie można to można wszędzie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autor pisze o tym w końcówce

   JanI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Polskiemu policjantowi polskie prawo wyjęło pałę z ręki. Z tego powodu są sytuacje, że policjant woli dostać od jakiegoś bandziora niż ostrzej zareagować. To jakiś absurd!

   Zdjęcie autora komentarza
   Brak autorytetów.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Już starożytni mawiali, że ryba psuje się od głowy. Potwierdza się to w pełni w obecnych układach panujących w naszej Rzeczypospolitej. Czy to rządząca koalicja, czy opozycja wzajemnie rzucają się...rozwiń całość

   Już starożytni mawiali, że ryba psuje się od głowy. Potwierdza się to w pełni w obecnych układach panujących w naszej Rzeczypospolitej. Czy to rządząca koalicja, czy opozycja wzajemnie rzucają się do gardeł przeciwnikowi politycznemu. Wzajemnie zarzucają przeciwnikom posługiwanie się kłamstwami i pomówieniami. Bo to jest walka polityczna. Ważne, by wygrać wybory i rządzić, obstawiając wszystkie możliwe urzędy swoimi ludźmi. Zarobić na pokolenia, ustawić swoją rodzinę, tak by nigdy nie zaznała biedy.
   Interes społeczny się nie liczy.
   Stąd taka ilość Polaków, którzy znaleźli się na marginesie, zostali wykluczeni i są sfrustrowani. Są obywatelami drugiej, a nawet trzeciej kategorii.
   Podane w felietonie przykłady ataków na interweniujących policjantów są odzwierciedleniem sytuacji społecznej tych wyautowanych członków naszego społeczeństwa.
   Nastąpił podział na „my” i „oni” Policja jest utożsamiana z władzą. Ze źle rządzącą władzą należy walczyć. Stąd te fizyczne ataki na policjantów, rzucanie kamieniami w radiowozy. Nie ma zlituj się. Nie ma żadnych świętości i autorytetów. Autorytetem nie są rodzice, szkoła ani kościół.
   Policja również ciężko pracuje na swój negatywny wizerunek. Mają sporo za uszami. Można odnieść wrażenie, że w przypadku policjantów do zawodu prowadzona jest selekcja negatywna. Skoro czterech policjantów nie jest w stanie skuć delikwenta kajdankami i musi wzywać posiłki, to coś jest nie tak.
   Tym niemniej policjanci są powołani do utrzymania ładu i porządku. Każdy obywatel winien bez szemrania wykonywać ich polecenia.

   „Kto rozprawia, powołując się na autorytet, nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią.” Autor: Leonardo da Vinci

   zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama