Dziecko, które wypadło z okna w Rawie Mazowieckiej, czuje...

Dziecko, które wypadło z okna w Rawie Mazowieckiej, czuje się lepiej

Anna Popłońska

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Dwulatek został przetransportowany śmigłowcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Dwulatek został przetransportowany śmigłowcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ©Krzysztof Szymczak

Stan dziecka, które wypadło w sobotę z okna na czwartym piętrze bloku w Rawie Mazowieckiej, jest dobry. Dwulatek cudem przeżył upadek.
Dwulatek został przetransportowany śmigłowcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Dwulatek został przetransportowany śmigłowcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ©Krzysztof Szymczak

Dwuletni chłopiec nadal jest w szpitalu.

- Ogólny stan dziecka jest dobry. W poniedziałek został przeniesiony z intensywnej terapii na oddział chirurgiczny. Na razie trudno powiedzieć, jak długo chłopiec pozostanie jeszcze w szpitalu - mówi Beata Aszkielaniec, rzecznik prasowy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Malec miał ogromne szczęście, że przeżył upadek z kilkumetrowej wysokości.
Dziecko w chwili udzielania mu pomocy było przytomne i płakało. Zespół ratownictwa medycznego przekazał chłopca pod opiekę załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopczyk miał uraz głowy, ale dopiero dokładne badania miały wykazać, w jakim jest stanie. Trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na oddział intensywnej terapii. Był hospitalizowany.

Wypadek wydarzył się na osiedlu Zwolińskiego w Rawie Mazowieckiej. W tym czasie w mieszkaniu znajdowała się 29-letnia matka dziecka oraz jego 62-letnia babcia. Obie kobiety były trzeźwe.

CZYTAJ TEŻ: Dramatyczny wypadek w Rawie Mazowieckiej. Dwulatek wypadł z 4. piętra

Przyczynę wypadku będzie wyjaśniać Prokuratura Rejonowa w Rawie, która prawdopodobnie we wtorek otrzyma akta sprawy. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Za nieumyślne narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi maksymalnie do jednego roku pozbawienia wolności. W przypadku działania umyślnego, osobom sprawującym opiekę grozi kara do 5 lat więzienia.

Jak informuje rawska policja, wszystko wskazuje na to, że malec wykorzystał znajdujące się w pokoju meble, po których wspiął się na okno. Jego upadek zamortyzował trawnik.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo