Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kompleksowo do pacjenta

Pacjenci kliniki mogą liczyć nie tylko na zabiegi ale i na konsultacje dietetyczne oraz psychoterapię
Pacjenci kliniki mogą liczyć nie tylko na zabiegi ale i na konsultacje dietetyczne oraz psychoterapię Fot. klinika pod tężniami
Nowoczesne metody rehabilitacji i balneologii dają najlepsze efekty w leczeniu przewlekłych chorób cywilizacyjnych

Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II w Ciechocinku istnieje od ponad 35 lat. Placówka zajmuje się minimalizowaniem i likwidowaniem dolegliwości, a co najważniejsze przyczyn, bólu kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej, migren kręgopochodnych, bólów mięśni i stawów, stanów zapalnych stawów a także stanami po urazach i operacjach ortopedycznych, ostrogami piętowymi, "łokciem tenisisty" i "golfisty", nadciśnieniem tętniczym.

Do Kliniki trafiają często osoby, które wcześniej nigdzie nie znalazły pomocy, miały postanowione złe diagnozy i zostały zakwalifikowane jako przypadki "beznadziejne".

- Mam 54 lata. Odkąd sięgam pamięcią, każdy dzień rozpoczynał i kończył się dla mnie bólem głowy. Przeżyłem operację usunięcia guza, po której zamiast zniknąć, ból narastał i dokuczał mi coraz częściej - mówi Piotr z Brzezia. - Długo wyczekiwaną ulgę przyniósł mi dopiero dr n.med. Jakub Lisowski w Klinice "Pod Tężniami". Już po drugiej wizycie i nakłuciu w mięsień, ból stał się praktycznie nieodczuwalny.

- Leczenie w naszej Klinice przebiega kompleksowo. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do diagnostyki i poszukiwania przyczyny występujących objawów. Jeśli nie jesteśmy pewni diagnozy, konsultujemy problem z innymi specjalistami - mówi Marcin Cikorski, koordynator ds. zarządzania Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II w Ciechocinku.

Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i laboratoryjnym. Goście rozpoczynają swój pobyt od wizyty u lekarza, następnie trafiają do Laboratorium Badawczo-Rozwojowego, gdzie dokładnej analizie poddawane są stopy i postawa ciała.

- W dotychczasowej praktyce przebadaliśmy ok. 10 tysięcy pacjentów i u każdego z nich zostały stwierdzone mniejsze lub większe nieprawidłowości stanowiące potencjalne źródło dolegliwości - mówi Michał Dylewski, główny specjalista ds. diagnostyki układu ruchu.- Trzeba jednak pamiętać, że pomimo powszechności takich zaburzeń, to lekarz lub terapeuta musi zdecydować czy są one istotne w przebiegu leczenia obecnych dolegliwości, a także czy możliwe i zasadne jest ich korygowanie. Badanie w laboratorium ma ułatwić pracę terapeuty i lekarza, ale żeby przyniosło skutek musi być kontynuowane przez dalsze postępowanie, jak choćby terapia manualna, ćwiczenia, czy w razie potrzeby - specjalistyczna konsultacja lekarska lub badania dodatkowe.

Do Kliniki trafiają często chorzy z polecenia innych pacjentów lub kierowani z ośrodków leczniczych, które nie mają w ofercie podobnych usług.

- Traktujemy naszych pacjentów holistycznie i w razie potrzeby uzupełniamy diagnostykę wykonując badania krwi i moczu, od morfologii po markery nowotworowe. Wykonujemy również nieinwazyjne badania kardiologiczne w Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej- mówi Izabela Kowacka, wiceprezes Zarządu ds. lecznictwa. - W razie potrzeby oferujemy konsultacje specjalistyczne, zabiegi dermatochirurgiczne i z zakresu medycyny estetycznej. Stosowanie nowoczesnych metod rehabilitacji i balneologii z odpowiednio dobraną fizykoterapią i masażami przynosi najlepsze efekty w leczeniu przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Pacjenci kliniki mogą liczyć na konsultacje dietetyczne i psychoterapię.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki