Nauka w służbie zdrowia

  Nauka w służbie zdrowia

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Podczas targów "Rehabilitacja" sprzęt można nie tylko obejrzeć, ale także przetestować

  Podczas targów "Rehabilitacja" sprzęt można nie tylko obejrzeć, ale także przetestować

  Nowoczesny sprzęt i wyposażenie m.in. dla szpitali, ośrodków rehabilitacji, sanatoriów oraz uzdrowisk
  Podczas targów "Rehabilitacja" sprzęt można nie tylko obejrzeć, ale także przetestować

  Podczas targów "Rehabilitacja" sprzęt można nie tylko obejrzeć, ale także przetestować

  Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego "Rehabilitacja" organizowane są w Łodzi po raz dwudziesty drugi. Tegoroczna edycja trwać będzie od 18 do 20 września. Swój udział zapowiedziało 216 firm z ośmiu państw.
  Co roku, imprezę odwiedza kilka tysięcy osób: rehabilitantów, fizjoterapeutów, lekarzy i naukowców, a także niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.
  Podczas targów prezentowane są produkty i rozwiązania dla rehabilitacji medycznej i społecznej, fizjoterapii, ortopedii i profilaktyki zdrowotnej.

  Nowości targowe

  Co roku, największe zainteresowanie zwiedzających przyciągają produkty premierowe. Wśród tegorocznych nowości, niewątpliwym hitem będzie egzoszkielet, o którym piszemy szerzej na stronie 4 naszego dodatku.

  Ciekawym rozwiązaniem dla osób z problemem nietrzymania moczu jest fotel do funkcjonalnej stymulacji elektromagnetycznej mięśni dna miednicy. Podczas gdy pacjent wygodnie siedzi w fotelu - pole elektromagnetyczne wnika do 10 cm w głąb ciała, docierając tam, gdzie nie sięga żadna tradycyjna metoda. Urządzenie stymuluje mięśnie dna miednicy, zwiększając ich siłę i wytrzymałość. Zabieg jest bezbolesny i niekrępujący, przynosi poprawę już po sześciu sesjach.

  Norwegowie zaprezentują podczas targów innowacyjny system rehabilitacji dla dzieci. Wielofunkcyjne, mobilne, innowacyjne siodło rehabilitacyjne powstało z myślą o aktywizacji dzieci z dysfunkcjami motorycznymi. Umożliwia dziecku samodzielne działanie i wykonywanie ćwiczeń przeniesionych z hipoterapii. Pozycja na Jockeyu ustawia biodra w pozycji korzystnej dla utrzymania zarówno długości, jak i naturalnego napięcia mięśni.

  Dzięki mechanizmowi regulacji kąta nachylenia siodła, stymuluje do kontrolowania przez dziecko swojej sylwetki, umożliwiając symetryczny rozwój postawy i redukując ryzyko skrzywienia. Dodatkowe ustawienia urządzenia dają możliwość prowadzenia zajęć pionizujących.

  Podczas targów, zobaczymy pond to jedyny w Polsce aparat do terapii falą uderzeniową, który pozwala na niezależne prowadzenie zabiegów dla dwóch pacjentów jednocześnie oraz aparat do ćwiczeń nadgarstka i przedramienia.

  Nowością na skalę światową jest z pewnością napędzane silnikiem urządzenie do terapii chodu. Pacjent trenuje wpięty w specjalne spodenki, w podwieszeniu z pełnym wsparciem miednicy. Chodzik zapewnia bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko upadku.

  Złoty Medal Targów


  To, oczywiście, tylko niektóre spośród kilkudziesięciu produktów premierowych, jakie zobaczymy na stoiskach wystawców.

  Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego promują innowacje i nowatorstwo. W tym roku wystawcy zgłosili do konkursu 37 produktów. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone Złotymi Medalami Targów.

  W ubiegłym roku nagrody, przypomnijmy, otrzymały: firma Meden-Inmed za PiezoWave 2 - skupioną falę uderzeniową ESWT, BTL Polska za BTL-4710 - aparat do terapii ultradźwiękowej z bezobsługową głowicą HandsFree Sono oraz firma Koordynacja za Free-Med Posture- kompletny, innowacyjny system do oceny postawy, chodu, stóp i równowagi.

  Konferencje, sympozja, warsztaty, pokazy

  Niezmiennym punktem targów są propozycje o charakterze naukowo-szkoleniowym, skierowane głównie do osób zawodowo związanych z branżą rehabilitacyjną, ale i nie tylko.

  W tym roku odbędzie trzydzieści sześć wydarzeń naukowych, popularnonaukowych oraz warsztatów. Część z nich adresowana jest do specjalistów, inne do nauczycieli, a w pokazach mogą uczestniczyć wszyscy goście imprezy.

  Po raz pierwszy na targach zostanie zaprezentowana siłownia dla osób niepełnosprawnych.

  Praktycy z Niemiec i Polski przedstawią najnowsze metody leczenia i rehabilitacji wybranych chorób.
  W tym roku będą to:

  - Zespół stopy cukrzycowej - zintegrowane działanie.
  Skuteczna i zintegrowana opieka pozwala zahamować postęp choroby, a przede wszystkim uniknąć ostateczności, jaką jest amputacja.
  Podczas wykładu zostaną omówione standardy leczenia stopy cukrzycowej. Z kolei wystawcy zaprezentują specjalistyczne obuwie, wkładki, ortezy oraz rozwiązania ułatwiające zarówno profilaktykę, jak i leczenie już powstałych zamian.

  - Nowoczesne koncepcje terapeutyczne stosowane w fizjoterapii:
  - dyskopatia a dysfunkcje narządów wewnętrznych. Osteopatyczne spojrzenie na zaburzenia wisceralne w problemach bólowych kręgosłupa;
  - wybrane postępowanie terapeutyczne w dysfunkcjach tkanek miękkich; kinesiology taping, jako metoda terapii mięśniowo-powięziowej. Zastosowanie plastrowania dynamicznego w pediatrii;
  - koncepcja Yumeiho w etipatogenezie schorzeń wynikających z zaburzenia statyki i dynamiki miednicy.

  - Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa w praktyce terapeutycznej.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo