W Poznaniu powstaje odpowiednik Off Piotrkowska

  W Poznaniu powstaje odpowiednik Off Piotrkowska

  Michał Meksa

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W Poznaniu powstaje odpowiednik Off Piotrkowska
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Na Garbarach - części poznańskiego Starego Miasta - w pofabrycznych halach, ma powstać miejsce, w którym dobrze poczują się miłośnicy gastronomii, mody i alternatywnych klubów. Twórca tej inicjatywy, Jakub Wilczyński, otwarcie przyznaje, że inspirację dla niego stanowiła Off Piotrkowska. Świadczy o tym nawet nazwa całego przedsięwzięcia: Off Garbary.
  - W Poznaniu brakuje miejsca, które byłoby alternatywą dla ludzi, szukających innej rozrywki, niż ta dostępna w lokalach i dyskotekach naszego Starego Miasta - mówi Katarzyna Paciorek, współpracowniczka pomysłodawcy całego projektu. - Mamy już wielu najemców i kończymy przygotowywać wnętrza.

  Lista tego, co znajdzie się na Off Garbary, dla każdego łodzianina musi brzmieć znajomo: showroomy krajowych projektantów, sklep specjalizujący się w sprzedaży piw regionalnych, dwa kluby serwujące swoim gościom muzykę daleką od popularnych nurtów, foodtrucki... Całość miała być już gotowa w połowie września, jednak nieoczekiwane trudności przy remoncie wnętrz sprawiły, że otwarcie przesunięte zostało na początek października.

  Katarzyna Paciorek przyznaje, że sama na Off Piotrkowska nie była, widziała jednak zdjęcia i zachwycił ją bijący z nich klimat. Mówi, że zazdrości Łodzi takiego miejsca.

  - Nie chcielibyśmy być postrzegani jako konkurencja dla łódzkiego offa - podkreśla. - Jesteśmy raczej młodszą siostrą, aspirującą do poziomu, jaki osiągnęła Off Piotrkowska.

  Off Piotrkowska to nie jedyne kreatywne miejsce w Łodzi, z którego inspirację mogą czerpać ludzie chcący stworzyć w swoich miastach coś ciekawego. Inicjatyw o podobnym charakterze, jest u nas więcej. Na terenach po zakładach Wi-Ma przy al. Piłsudskiego 135, powstała "strefa działań alternatywnych". W pofabrycznych wnętrzach znajdziemy pracownie artystów, projektantów, spółdzielnie socjalne, fundacje, a nawet teatr, tworzony przez studentów łódzkiej szkoły filmowej. Odbywają się tu koncerty, warsztaty, organizowane są artystyczne półkolonie dla dzieci.

  Kolejnym punktem na mapie kreatywnej Łodzi jest Piotrkowska 217 . Na terenie dawnej fabryki Józefa Johna działają już lokale gastronomiczne, foodtrucki, pracownia biżuterii, studio fotograficzne, wkrótce otwarty zostanie tu showroom. Pod tym adresem odbywają się również rozmaite imprezy, które zdobyły już pewien rozgłos w mieście: Festiwal Kolorów, Street Food Festival, wkrótce ma się tu także odbyć impreza związana z Fashion Week.

  - Docelowo chciałbym, by działało tu 15 lokali gastronomicznych, i kolejne pracownie działające w takich niszach jak np. druk 3D - mówi Radowsław Szwugier, koordynator projektu. Podkreśla on, że nie martwi go powstawanie kolejnych miejsc o podobnym charakterze, co Piotrkowska 217 czy łódzki Off.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a fuj tam jesc

   sanepid (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   217 i off to troche lipa. Brudno tam

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę