Łódzki zespół supportem amerykańskiej formacji Skillet...

  Łódzki zespół supportem amerykańskiej formacji Skillet [WIDEO + ZDJĘCIA]

  DP

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódzki zespół supportem amerykańskiej formacji Skillet [WIDEO + ZDJĘCIA]
  1/3
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Zespół Alegorya z Łodzi będzie supportem popularnej amerykańskiej grupy rockowej Skillet, która wystąpi 28 października w Warszawie. Koncert odbędzie się w klubie Stodoła.
  Alegorya to łódzki zespół, którego znakiem rozpoznawczym stały się pełne energii koncerty i mocne gitarowe riffy. Grupa istnieje od stycznia 2007 roku i na koncie ma kilkaset występów na scenach klubowych oraz festiwalach muzycznych, m.in. obok takich zespołów, jak Aerosmith, Alter Bridge, Walking Papers, The Treatment, Jelonek, Akurat czy The Bill.

  Muzycy występowali podczas tegorocznego Impact Festival w łódzkiej Atlas Arenie oraz na Jarocin Festiwalu 2014, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci przez międzynarodową publiczność.

  Grają mocnego, polskiego rocka, nie boją się jednak łączyć gatunków, co owocuje wyjątkowym brzmieniem. Ich najpopularniejszy utwór - "Furia" gościł na szczytach licznych lokalnych list przebojów. W kwietniu tego roku muzycy wydali debiutancki album pt. "Alegorya".

  Amerykański Skillet zaś to: John Cooper (śpiew/bas), Korey Cooper (gitara/klawisze), Jen Ledger (perkusja/śpiewy) i Seth Morrison (gitara prowadząca). Muzycy zagrali już w Polsce dwa koncerty i teraz zawitają z nowym materiałem.

  Ich największy dotychczasowy sukces to album „Awake” (płyta zadebiutowała na drugim miejscu Billboard Top 200 Album Chart). Nowe brzmienie usłyszeliśmy na albumie "Rise", wydanym w czerwcu ubiegłego roku, na którym artyści wzbogacili swoją muzyke o akustyczne instrumenty: akordeon, mandolina, cymbały, harfy, kotły i dzwonki.

  John Cooper mówił o albumie, że: “Rise opowiada historię typowego amerykańskiego nastolatka, wchodzącego w dorosłe życie i borykającego się z globalnymi problemami. Zatem jest to w zasadzie historia o podnoszeniu się z uciemiężonego życia, podnoszeniu się z miejsca, w którym czujesz się jak nieudacznik, podnoszeniu się, aby czuć się komfortowo i walczyć o to, w co wierzysz. Napisaliśmy piosenki o ważnych sprawach, ale powodem, dla którego ta płyta tak bardzo się dla mnie wyróżnia jest to, że po raz pierwszy śpiewamy piosenki, w których używamy słowa "my", raczej niż "ja". To nie są moje uczucia, to są nasze uczucia. Możemy to zrobić. Nawet tytuł płyty nie nawiązuje do mojego podnoszenia się. Mówi o naszym powstawaniu. Zatem ten album mówi o wszystkich ludziach, a to jest dla nas wyjątkowe. To okrzyk bojowy. Myślę, że muzyka powinna zbliżać ludzi dając im nadzieję. To na pewno jest przesłanie tej płyty".


  Skillet
  support Alegorya
  28 Października 2014, Klub Stodoła Warszawa
  Bilety 66 zł


  Alegorya - "Paranoja"  Skillet - "Sick Of It"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama