Dyrektorka SP 192 w Łodzi przed sądem. Zabrała pieniądze na...

  Dyrektorka SP 192 w Łodzi przed sądem. Zabrała pieniądze na obiady dla dzieci. Dalszy ciąg procesu

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Prokuratura: zamiast na dożywianie dzieci z ubogich rodzin, pieniądze trafiły do kieszeni Violetty G., dyrektor Szkoły Podstawowej nr 192 w Łodzi.
  Dyrektorka SP 192 w Łodzi przed sądem. Zabrała pieniądze na obiady dla dzieci. Dalszy ciąg procesu

  ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Księgowa Szkoły Podstawowej nr 192 w Łodzi oraz przewodniczący rady rodziców zostali wezwani w środę przez sąd w sprawie Violetty G, dyrektorki tej placówki. Prokuratura zarzuca kobiecie przywłaszczenie 13 tys. zł. Pieniądze powinny trafić m.in. na dożywianie dzieci z ubogich rodzin.

  Proces toczy się za drzwiami zamkniętymi. O wyłączenie jawności wystąpił adwokat, reprezentujący Violettę G. Mecenas powołał się na ważny interes prywatny oraz na to, że dyrektorka jest w złym stanie psychicznym.

  Pierwsza rozprawa odbyła się w czerwcu. Sprawa trafiła do prokuratury w sierpniu 2013 roku. W październiku łódzka policja podała do publicznej wiadomości komunikat o zaginięciu Violetty G. Kobieta wyszła z domu, nie kontaktowała się z rodziną. Na szczęście Violletta G. się odnalazła.

  Zarzuty wobec Violetty G. dotyczą okresu od 2011 do 2013 roku. Z relacji śledczych wynika, że dyrektorka potwierdziła, że brała pieniądze z kasy szkoły, ale nie przyznała się do ich przywłaszczenia. Kiedy sprawą zajęła się prokuratura, kobieta oddała pieniądze szkole.

  Joanna Fibich, pracownik administracji szkoły, tłumaczy, że gdy dyrektor brała pieniądze z kasy, za każdym razem tłumaczenia były inne. Mówiła, że potrzebuje pieniędzy na święta albo majówkę. Obiecała, że odda. Tak się nie działo. Fibich bała się, że jeśli cały czas będzie przekazywać jej pieniądze z kasy szkolnej, to zostanie obciążona całym długiem. Dlatego sprawa trafiła do prokuratury.

  Dyrektorce szkoły grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Jest obecnie zawieszona w obowiązkach.

  W październiku, czyli w czasie, kiedy sprawa trafiła do prokuratury, Violetta G. odebrała nagrodę prezydent Łodzi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było to 6 tys. zł brutto.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama