Polki do rodzenia!

  Polki do rodzenia!

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Polsce rodzi się za mało dzieci, więc władza stara się, jak może. We wtorek rząd zaproponował, by w określonej sytuacji zasiłek macierzyński wypłacać ojcom. Pan prezydent wymyślił kartę dużej rodziny, samorządy też dają zniżki wielodzietnym, nawet PKP chce je taniej wozić. Wprowadzono roczny urlop rodzicielski. I co? Nico!
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Nawet w PRL-u, tej niedemokratycznej niewoli, Polki rodziły chętnie, mimo że miały tylko 3 miesiące macierzyńskiego i żadnych zniżek dla rodzin wielodzietnych. Niektórym w rodzeniu trudno było się zatrzymać, jak np. pani Wałęsowej, a przecież Lechu sam pracował, więc jedna pensja musiała wystarczyć. Inna rzecz, że jak kasy brakowało, to grał w totka i wygrywał - z tego dokładał do domowej kasy.

  Teraz, mimo wszystkich dobrodziejstw, dzieci jak nie chciały się rodzić, tak nie chcą. Za to jak tylko Polka wyjedzie np. do Anglii, od razu bierze się do rodzenia. Pewnie to wszystko wina Putina!

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polki do rodzenia

   gosc1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   dzis dziewczyny sa jakies ozieble , niechca uprawiac seksu a ja bys chcial jej zrobic dziecko to patrzy na ciebie jak na idiote.

   Zdjęcie autora komentarza
   A więc Polki...

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "Do dzieła
   I majtki zdjęła."

   Autor: Jan Izydor Sztaudynger

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kobiety, a i mężczyźni, chcą teraz żyć wygodnie i bezproblemowo

   maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Dziecko to wiele wyrzeczeń, obowiązków, wydatków, a młodzi chcą korzystać z życia. Trudno jest w Polsce połączyć jedno z drugim. Poza tym życie teraz niesie wiele atrakcji, wyjazdy, dobra...rozwiń całość

   Dziecko to wiele wyrzeczeń, obowiązków, wydatków, a młodzi chcą korzystać z życia. Trudno jest w Polsce połączyć jedno z drugim. Poza tym życie teraz niesie wiele atrakcji, wyjazdy, dobra materialne...Dawniej nic nie było i życie rodzinne wydawało się największą atrakcją.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moim zdaniem

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Kilka dni temu przeczytałem felieton Jeremy Clarksona napisany w roku 2001. Był na temat sytuacji w byłej NRD. Jak podaje, na rok przed obaleniem muru berlińskiego, urodziło się tam 220 tysięcy...rozwiń całość

   Kilka dni temu przeczytałem felieton Jeremy Clarksona napisany w roku 2001. Był na temat sytuacji w byłej NRD. Jak podaje, na rok przed obaleniem muru berlińskiego, urodziło się tam 220 tysięcy dzieci. W dziesięć lat później , w roku 2000 już tylko 79 tysięcy. Na tej podstawie Clarkson wysnuwa dość, moim zdaniem, pochopny wniosek, że ludzie w byłej NRD chcieliby powrotu do poprzedniego ustroju. Moim zdaniem ten spadek urodzeń jest spowodowany brakiem stabilizacji jaki niosą ze sobą nieuchronnie dynamiczne, nowe czasy.
   I na to nawet geneder nie pomoże.zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Totalna posucha.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Polki nie chcą rodzić dzieci! Pomimo zachęt ze strony Rządu, Prezydenta RP, samorządów a nawet Polskich Kolei Państwowych. Wszyscy chcą pomagać, efekty są nad wyraz mizerne. Wprowadzono nawet...rozwiń całość

   Polki nie chcą rodzić dzieci! Pomimo zachęt ze strony Rządu, Prezydenta RP, samorządów a nawet Polskich Kolei Państwowych. Wszyscy chcą pomagać, efekty są nad wyraz mizerne. Wprowadzono nawet roczny urlop rodzicielski! Zasiłek macierzyński ma być nawet wypłacany ojcom! Czy to cokolwiek pomoże? Bardzo wątpliwe. Jest to typowy woluntaryzm czyli chciejstwo. Wszyscy chcą! Nic z tego nie wynika.
   Przyjdzie nam importować do Polski Chińczyków lub innych Azjatów. O ile im będzie się to opłacało!
   Dziwi jednak fakt, że Polki, które wyemigrowały do Wielkiej Brytanii, nie mają żadnych zahamowań i rodzą dużo dzieci na chwałę Jej Królewskiej Mości. Jak to się dzieje?
   Pochylają się nad problemem tęgie polskie głowy. I nic nie potrafią wykombinować.
   Za czasów ponurej komuny, nie wiadomo dlaczego, Polki rodziły dzieci, potrafiły je utrzymać i wychować na przyzwoitych wykształconych ludzi.
   Przywołany przez Autora został przykład Lecha Wałęsy i Jego żony Danuty. Spróbujcie wyobrazić sobie teraz małżeństwo z ośmiorgiem dzieci. Pracuje tylko ojciec jako elektryk akumulatorowy. Jego zarobki pozwalają na godne utrzymanie całej wieloosobowej rodziny. Jak troszkę pieniążków czasem brakowało, to zagrał w totolotka i zawsze wygrywał (w miarę potrzeb)
   A teraz z dumą obnosi się ze swoim dorobkiem życiowym, imponując nam zwykłym szarakom. Megaloman jeden!

   „Rząd niewiele robi, by podnieść dzietność kobiet. A można przecież na rok zakazać środków antykoncepcyjnych. [Wprowadzając przymusowe zapłodnienie] złamalibyśmy prawo kobiet do swobody wyboru partnera, ale nie wykluczam, że część byłaby zadowolona. Dużo kobiet nie chce mieć dzieci z powodu wygody, egoizmu społecznego.”
   Opis: o prawach reprodukcyjnych kobiet.
   Źródło: Twitter, 26 listopada 2012.
   Autor: Krzysztof Oksiuta – polski polityk.
   Zalecam zapoznanie się z Jego dalszymi przemyśleniami i opiniami. (włos się jeży na głowie) I to kto ma takie poglądy? Poseł dwu kadencji!!!

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzieci

   marta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W Anglii nie płaci się za leki dla dzieci ubranka i zabawki dla nich są o połowę tańsze niż w Polsce matki nie muszą pracować bo dostają od państwa social,wiec lepiej wyjechać i rodzic tam gdzie...rozwiń całość

   W Anglii nie płaci się za leki dla dzieci ubranka i zabawki dla nich są o połowę tańsze niż w Polsce matki nie muszą pracować bo dostają od państwa social,wiec lepiej wyjechać i rodzic tam gdzie godnie będzie się żyło zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama