Film
Odc. 2/4: Broń cenna jak życie

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

Rozwiń

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

W 2. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" opowiadamy, jak powstańcy zdobywali i konstruowali uzbrojenie w oblężonym mieście. Sprawdzamy też, jak działały Błyskawice, Piaty, powstańcze katapulty, granatniki i miotacze płomieni. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Budyń zagrał dla 30 osób w mieszkaniu na Pogonowskiego...

Budyń zagrał dla 30 osób w mieszkaniu na Pogonowskiego [ZDJĘCIA]

mar

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Budyń zagrał dla 30 osób w mieszkaniu na Pogonowskiego [ZDJĘCIA]
1/6
przejdź do galerii

©Maciej Stanik

Gościem ósmej edycji akcji House Gigs „Pogonka” - cyklu koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45 - był Budyń. "Budyń" to pseudonim Jacka Szymkiewicza, wokalisty i gitarzysty zespołów Pogodno i Babu Król.
House Gigs „Pogonka” to cykl akustycznych koncertów w małym mieszkaniu w kamienicy przy Pogonowskiego. Na koncertach mieści się zazwyczaj ok. 30 osób, dzięki czemu występom artystów towarzyszy wyjątkowa atmosfera - goście przynoszą ze sobą jedzenie i napoje, a muzyki słuchają, siedząc na poduszkach.

Przy Pogonowskiego można spotkać muzyków niemal z całego świata. Przed Budyniem grali tu już Peter J. Birch (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna) i ET Tumason (Islandia).

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo