Władza, biznes i czkawka

  Władza, biznes i czkawka

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak zwykle przed wyborami opozycja wali we władzę jak w bęben. W Łodzi też.
  Władza, biznes i czkawka

  ©Grzegorz Gałasiński

  Radny Sebastian Tylman chce, żeby prezydent Zdanowska z prywatnej kasy oddała pieniądze osobom, które kupiły bilety lotnicze od 4You Airlines. Podobno na facebooku namawiała do ich kupowania.

  Nie wiem jak było, bo na "fejsie" nie bywam, ale jeśli pani prezydent popierała 4You Airlines, to nawet się nie dziwię. O ile wiem, lotniska w Łodzi i w Rzeszowie miały być bazą dla 4You Airlines. Gdyby to wypaliło, przed Lublinkiem pojawiłoby się światełko w tunelu. Na razie jest czarna dziura, w której znikają miliony.

  Kiedy w 2012 startowały linie lotnicze OLT Express związane z Amber Gold, prezydent Gdańska Adamowicz z kilkoma ważnymi politykami dla reklamy przeciągnęli po płycie gdańskiego lotniska samolot OLT. Lotnisko miało zarabiać na tych liniach. Wiadomo, czym się skończyło. Właściciele Amber Gold i OLT Express siedzą na nasz koszt w Piotrkowie.

  Nie wiem, czy ktoś chciał, żeby prezydent Gdańska wraz kompanią zwracał pieniądze za bilety, ale śmiechu trochę było. Bo poparcie władz dla biznesowych przedsięwzięć bywa mocno ryzykowne i w razie wpadki może odbić się czkawką.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Tak to się dzieje i dziać będzie!

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Absolutnie nie ma się czemu dziwić, że na styku prywatnego biznesu i władzy dochodzi do patologicznych sytuacji. Podane w felietonie przykłady Pani Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z 4You...rozwiń całość

   Absolutnie nie ma się czemu dziwić, że na styku prywatnego biznesu i władzy dochodzi do patologicznych sytuacji. Podane w felietonie przykłady Pani Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z 4You Airlines oraz Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z OLT Express (powiązane z Amber Gold), ewidentnie potwierdzają tę regułę. Nie sądzę, aby te poczynania władz samorządowych dokonywane były w czynie społecznym, dla dobra naszych obywateli.
   Oba te przypadki zakończyły się totalną klapą. A naiwni ludzie, którzy nabrali się na te czcze obietnice niechaj poniosą konsekwencje swojej nierozwagi i braku elementarnej wyobraźni.
   Śmiałam się serdecznie z opisanego na portalu DŁ przypadku młodej z wyglądu inteligentnej pani, która zakupiła dwa bilety dla znajomych do Brukseli. Zapłaciła po 47 złotych za sztukę, czyli 94 złote. W ramach prób odzyskania tej kwoty na interwencje telefoniczne, wydała 60 złotych! Podziwiam!!! Nie mogę tego zrozumieć, ale ja już jestem z innego pokolenia i to mnie usprawiedliwia.
   Nie usprawiedliwia natomiast naszych polityków, którzy pchają się w szemrane interesy z biznesmenami spod ciemnej gwiazdy!!! (dla kasy!!!???)

   „ Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.”
   “Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher. (niem.)”

   Autor: Albert Einstein

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama