Wybory samorządowe 2014. Policja sprawdza, jak kandydat na...

  Wybory samorządowe 2014. Policja sprawdza, jak kandydat na wójta łatał drogę

  Ewa Drzazga

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jarosław Janaszewski trzy dziury na gminnej drodze załatał asfaltową masą na zimno. Czy zostanie teraz za to ukarany?
  1/2
  przejdź do galerii

  Jarosław Janaszewski trzy dziury na gminnej drodze załatał asfaltową masą na zimno. Czy zostanie teraz za to ukarany? ©Ewa Drzazga

  Czy kandydat na wójta gminy Bełchatów, który kampanię rozpoczął od załatania kilku dziur w drodze, złamał prawo? Sprawdza to policja.
  Miał być imponujący początek kampanii wyborczej. Jarosław Janaszewski, który ubiega się o fotel wójta gminy Bełchatów, postanowił na własną rękę załatać kilka dziur na drodze między Dobiecinem Kolonią i Zwierzchowem. Miała to być odpowiedź na bezczynność obecnego wójta i świetny sposób na wyborczą promocję.

  Kandydat zapomniał jednak, że na takie roboty potrzebne jest zezwolenie na zajęcie pasa drogowego. Urzędujący wójt i konkurent Janaszewskiego o tym pamiętał i w efekcie bełchatowscy policjanci prowadzą już postępowanie w sprawie bezprawnego zajęcia drogi przez Janaszewskiego.

  Wójt Kamil Ładziak zaznacza, że wcale nie zależy mu na pognębieniu kontrkandydata, a sama droga lada dzień będzie wyremontowana.

  - Chodzi o przykład - zapewnia wójt Ładziak. - Chcemy pokazać, że nie ma równych i równiejszych, że każdy musi się liczyć z przepisami - dodaje.

  Jarosław Janaszewski, którego mundurowi już przesłuchali mówi, że akcji z łataniem drogi nie żałuje i gdyby było potrzeba, zrobiłby to jeszcze raz. Jak zaznacza, policjantów interesowały takie kwestie jak to, czy naprawianie drogi stworzyło realne zagrożenie dla ruchu i charakter mieszanki, którą wyboje załatano. - Jestem dobrej myśli - dodaje Janaszewski. - Ale jeśli będzie trzeba, to poddam się karze.

  Za bezprawne zajęcie pasa drogowego grozi kara finansowa. Zdaniem wójta Ładziaka, naliczyć ją będzie musiało starostwo, bo droga przebiega przez grunty Skarbu Państwa, a gmina wzięła ten odcinek jedynie w zarząd na czas remontu. Starostwem zaś rządzi ugrupowanie, które... popiera Jarosława Janaszewskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paranoja

   zła (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Wychodzi na to ,ze psy obok posiadania na Wysokiej agencji towarzyskiej zajmują się dodatkowo bzdurami zamiast bandziorów ganiać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   . Hta

   H (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Takimi bzdurami nie powinni się zajmować. Marnuje się pieniądze podatników.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama