Kongres Kolejowy 2014 w Łodzi. 900 osób z branży dyskutuje o...

  Kongres Kolejowy 2014 w Łodzi. 900 osób z branży dyskutuje o polskiej kolei [ZDJĘCIA]

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kongres Kolejowy 2014 w Łodzi. 900 osób z branży dyskutuje o polskiej kolei [ZDJĘCIA]
  1/23
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  W łódzkiej hali Expo otwarto Kongres Kolejowy 2014. Przez dwa dni m.in. o kondycji polskiej kolei dyskutować będzie blisko 900 osób.
  - Kolej, infrastruktura i transport to szczególne części naszej gospodarki, bo to one tworzą przewagi konkurencyjne dla pozostałych części wytwórczości - powiedział Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki podczas otwarcia w Łodzi Kongresu Kolejowego 2014.

  Piechociński dodał, że polska kolej wychodzi z zacofania, w 2015 rok wchodzi z nowoczesnym taborem pasażerskim, a znaczna część taboru to produkcja polska, podkreślał sukcesy Pesy i Newagu.

  Z kolei Cezary Grabarczyk, były minister infrastruktury, a obecnie sprawiedliwości stwierdził, że wybór Łodzi jako gospodarza kongresu nie był przypadkowy.

  - To tu finalizuje się największa w Polsce inwestycja dworcowa, są plany tunelu, który połączy Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską to inwestycje, które odwrócą ukształtowaną jeszcze w XIX wieku sytuację, kiedy to zaborcy decydowali o kształcie polskiej kolei. To będzie zupełnie nowy system - mówił minister Grabarczyk.

  Kongres potrwa dwa dni. Uczestniczy w nim cała branża: od przedstawicieli przewoźników i producentów taboru, przez ekspertów do samorządowców i dziennikarzy - w sumie 900 osób. Dyskusje dotyczą m.in. Kolei Dużych Prędkości, logistyki, transportu, inwestycji w infrastrukturę, także w kontekście innych krajów Unii Europejskiej.

  Czytaj także

   Komentarze (26)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konferencja?

   sąsiad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niech kupią dla wszystkich bilety do Koluszek i tam dyskutują o kolejnictwie, a nie z krewetkami na pluszowych fotelach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CGrabarzyk! Wyjaćśnij naduzyia i marnotrawstwo ok400mln w SSSC!

   Czy pan sie koleguje z Walzakiem? tym od Bramy Miasta i upadku SSS? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   CPanie Grabarzyk wyjasnij pan dlazego Walczak (ten od Atlasa) , doradca Zdanowskiej nie został wezwany do wyjaśnienia nadużyć i marnotrawstwa do jakich dopuścił, a może doprowadził prowadząc jako...rozwiń całość

   CPanie Grabarzyk wyjasnij pan dlazego Walczak (ten od Atlasa) , doradca Zdanowskiej nie został wezwany do wyjaśnienia nadużyć i marnotrawstwa do jakich dopuścił, a może doprowadził prowadząc jako pełnomocnik prezydenta i marszałka w Specjalnej Strefie Sztuki.
   Łódź starcił 96 mln z Urzedu Marszałka, 250 mln z Ministerstwa Kultury. Wydatkowano 25 mln z naszych podatków ąć frmie znajomych Walcaka, która niezgodnie z prem otrzymała to zlecenie.
   Wyajśnij nam też pan panie Grabazyk kto zaprojektował naziemna część dworca Fabrycznego?
   Ptaszki śpiewaja coraqz głośniej że ma cosólnego z tym nietransparentnym działaniem! Powinien pan to wyjaśnić bo powinien być pan przykładem działań uczciwych i transparentnych.
   I na koniec.
   Wyjaśnij pan wreszcie dlaczego Zdanowska działa nielegalnie korzystając z projektów do których nie posiada praw...Krier zażądał od niej zaprzestania wykorzystywania jego masterplany NCŁ, a ona tego nie uszanowała.
   Będzie Europejska zadyma.
   Przekona sie pan panie grabazyk.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uspokuj się, weź leki, nie spamuj

   I tak nikt cię nie czyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   W koło Macieju wypisujesz te same bzdety, a nikogo to nie obchodzi.

   Jeśli to taki straszny przekręt, to idź z tym do prokuratury. Czemu nie złożyłeś zawiadomienia o popełnionym przestępstwie?

   A...rozwiń całość

   W koło Macieju wypisujesz te same bzdety, a nikogo to nie obchodzi.

   Jeśli to taki straszny przekręt, to idź z tym do prokuratury. Czemu nie złożyłeś zawiadomienia o popełnionym przestępstwie?

   A może nie wierzysz w uczciwość prokuratury?
   No to tym bardziej bezcelowe jest twoje spamowanie.
   Odrobina logiki. Albo tabletki.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A czemu mnie Walczak ani Zdanowska nie podali do prokuratury?

   śmieszny POparańcu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Gdybym ja i inni wskazujacy na naduzycia Walczaka i Zdanowskiej sie mylili to Zdanowska i Walczak złozyliby zawiadomienie do prokuratury, a tego nie zrobili!
   Wiesz dlaczego?
   Bo stwierdziła je...rozwiń całość

   Gdybym ja i inni wskazujacy na naduzycia Walczaka i Zdanowskiej sie mylili to Zdanowska i Walczak złozyliby zawiadomienie do prokuratury, a tego nie zrobili!
   Wiesz dlaczego?
   Bo stwierdziła je zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa i Urząd Zamówień Publicznych.
   Tylko żejemy w kraju odradzajacej sie arogancji władz, toatlitaryzmu i wspóldziałania w obronie polityków i opłacających ich biznesmenów -organów ścigania i władz,
   Rzygać sie chce.
   Nigdy nie zagłosuje na Zdanowska, Grabarczyka, Katarsińska, Niesiołowskiego brrrr co za typyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Geneza

   irc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Panie Grabarczyk dzięki tym zaborcom powstała Łódź a dzięki wam upadła

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koleje

   NG (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   a kto pracuje w Łódzkiej kolei przecież gro pracowników pochodzi z przewozów regionalnych a i Prezes,który został powołany bez żadnego konkursu to były dyrektor z przewozów,tych co źle prosperują...rozwiń całość

   a kto pracuje w Łódzkiej kolei przecież gro pracowników pochodzi z przewozów regionalnych a i Prezes,który został powołany bez żadnego konkursu to były dyrektor z przewozów,tych co źle prosperują ale widać jak się wpompuje dużo kasy i załatwi infrastrukturę to można normalnie prosperować z ludźmi z przewozów, więc czemu nie zdecydowano się na zbudowaniu tej spółki tak jak Koleje Mazowieckie na bazie przewozów regionalnych tylko się wpompowuje masę kasy i udowadnia się, że przewozy, które był zawsze niedofinansowane i są nadal to dno, Pan Panie Marszałku też jest za to odpowiedzialny i przy wyborach będziemy o tym pamiętać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie jest CBA w NCL? wy tez jestescie na pasku POlitykow?

   trzeba zalozyc nowa sluzbe do badania sluzb :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Marnotrawstwo setek milionow zlotych w NCL, korupcyjne dzialania, protekcja, kolesiostwo....placimy za to my podatnicy a wy CBA nic nie potraficie zrobic z SSS, EC1 i NCL?
   Kompromitacja CBA!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mia100 bezpiecznych ulic

   bip (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Coś czuję że większość uczestników nie przyjechała jednak do Łodzi koleją.

   A szkoda bo wtedy może zamiast bujać w chmurach kolei dużych prędkości zaczęlibyśmy dyskusję jak nad sprawnością...rozwiń całość

   Coś czuję że większość uczestników nie przyjechała jednak do Łodzi koleją.

   A szkoda bo wtedy może zamiast bujać w chmurach kolei dużych prędkości zaczęlibyśmy dyskusję jak nad sprawnością organizacyjną prowadzenia inwestycji na kolei. Połączenie z Warszawą praktycznie przestało funkcjonować a jak zacznie się gorączkowy finisz tej inwestycji to pewnie będzie taki pierdzielnik że do Warszawy będzie się jeździło przez Bydgoszcz.

   Sprawność organizacyjna. To akurat jest największy problem Polskich Kolei Państwowych.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pacanow

   Lodzer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Moze zjazd poleci zbudowanie polaczenia kolejowego pomiedzy Sieradzem I Wieruszowem lub Wieluniem zeby pociagi mogly jezdzic bezposrednio z Warszawy przez Lodz do Wroclawia . Zakute lby do tej pory...rozwiń całość

   Moze zjazd poleci zbudowanie polaczenia kolejowego pomiedzy Sieradzem I Wieruszowem lub Wieluniem zeby pociagi mogly jezdzic bezposrednio z Warszawy przez Lodz do Wroclawia . Zakute lby do tej pory nie moga sie zdecydowac od 60u lat.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przyjechali samochodami!

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   I to najlepiej oddaje stan naszych kolei, a jeszcze bardziej nadzieje na zmiany.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolej

   NA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Pieniądze podatników się świetnie w Łodzi marnotrawi, powstała kolej tylko po co jak już była i tylko trzeba było ją odpowiednio dofinansować a nie tworzyć nową spółeczkę dla kolesiów. To...rozwiń całość

   Pieniądze podatników się świetnie w Łodzi marnotrawi, powstała kolej tylko po co jak już była i tylko trzeba było ją odpowiednio dofinansować a nie tworzyć nową spółeczkę dla kolesiów. To towarzystwo Marszałka, które zajmuje się koleją to gówno wie o kolei.Pewnie jak się takie ogromne pieniądze wydało na powstanie nowej spółeczki i kupiło wszystko nowe od a - z to musi być ładne i do tego takie marnotrawstwo kasy na reklamę - mamy nadzieję,że się rozliczycie. A swoją drogą to kto stworzył taki projekt powstania nowej spółkii kto się pod nią podpisał - czy Marszałek może sam sobie tworzyć konkurencyjne spółki, powoływać lie chce i kiedy chce. Czy było poparcie obywatelskie dla tego projektu. Czy tylko wymyśliła to jego świetna ekipa rzekomych znawców koleizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaka kolej w Łodzi

   JA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Z kongresu w Łodzi wynika, że Łódź to prężnie rozwijające się miasto i nawet kolej tu niedawno powstała, tylko ile w tą kolej wpompowano pieniędzy niech pochwalą się? Po prostu przecież gdyby...rozwiń całość

   Z kongresu w Łodzi wynika, że Łódź to prężnie rozwijające się miasto i nawet kolej tu niedawno powstała, tylko ile w tą kolej wpompowano pieniędzy niech pochwalą się? Po prostu przecież gdyby kupili kolejom regionalnym nowy tabor to też y jeździł i nie trzeba by nowych Prezesów a tak niech pochwalą się ile idzie na nową spółkę pieniędzy która nie ma żadnych dochodów a którą utrzymują tylko podatnicy - może by Pan Marszałek o tym powiedział,ile poszło już na reklamę dla tej firmy. Niech się rozliczy ile wydaje żeby wypromować się przed wyborami. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdanowska dzial nielegalnie bo Krier wycofal prawa do masterplanu NCL!

   naruszanie praw autorskich to przestepstwo pani Zfanowska! to kradziez intelektualna! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Niestety dworzec i NCL sa budowane w oparciu o projekty do ktorych przez ZDANOWSKA miasto Lodz utracilo prawa.
   Panie Darda moze pan te sprawe wyjasni?
   Czy unia da pieniadze nainwestycje...rozwiń całość

   Niestety dworzec i NCL sa budowane w oparciu o projekty do ktorych przez ZDANOWSKA miasto Lodz utracilo prawa.
   Panie Darda moze pan te sprawe wyjasni?
   Czy unia da pieniadze nainwestycje realizowane bez PRAW AUTORSKICH?
   Wsytd ze mamy taka prezydent miasta.
   W zyciu nie zaglosuje na Zdanowska i z pewnoscia nie zaglosuje na PO.?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bla, bla, bla

   Jesteś mądrzejszy od sądów? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Mądrala.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   palancie sad jeszcze sprawy nie rozpatrzyl! Dziennik pisal o tym poltora miesiaca temu!

   przekonasz sie trolu z POpapranej partii jak zabulimy za glupoty Zdanowskiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Bedziecie klikac minusy jak przepadnie MILIARD na dworzec z UNII.
   Takmto jest jak sie chce na ZLODZIEJSTWIE PRAW AUTORSKICH BUDOWAC!
   Zdanowska niszczy Lodz!
   Lynch powiedzial ze Zdanowska go...rozwiń całość

   Bedziecie klikac minusy jak przepadnie MILIARD na dworzec z UNII.
   Takmto jest jak sie chce na ZLODZIEJSTWIE PRAW AUTORSKICH BUDOWAC!
   Zdanowska niszczy Lodz!
   Lynch powiedzial ze Zdanowska go okradla z praw autorskich.
   Co za wstyd dla nas Polakow, dla nas Lodzian ze mamy tak kompromitujaca nas tzw prezydent miasta, POlityczno-biznesowo nietransparentnie tolerujaca naduzycia w NCL! I marnotrawstwo...patrz SSSzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama