Wigry Suwałki - Widzew Łódź 2:1. Łodzianie nadal na dnie

Krzysztof Szymczak / archiwum
Piłkarze Widzewa przegrali szósty mecz w tym sezonie i znów zaprezentowali fatalną grę. Zmiana trenera na razie nic nie dała.

Właściwie trudno powiedzieć, dlaczego kibice i szefowie klubu oczekiwali, że Rafał Pawlak odmieni zespół. Już w zeszłym sezonie przekonali się przecież, że Pawlak do grona trenerów "cudotwórców" nie należy, a z drugiej strony wielokrotnie już przekonali się, że Widzew ma piłkarzy bardzo słabych.

Niemal każdy mecz Widzewa wygląda tak samo - w środku pola nawet nieźle, dużo błędów w obronie i kompromitujące zagrania w ataku. Dokładnie tak samo było w piątek w Suwałkach, gdzie Widzew chciał ograć Wigry i uciec z ostatniego miejsca w tabeli. I miał na to szanse, bo już w trzeciej minucie gracze suwalskiej drużyny musieli wybijać piłkę z linii bramkowej najpierw po strzale Krystiana Nowaka, a później Rafała Augustyniaka.

Ale w 21. minucie na prowadzenie wyszły Wigry, gdy Artur Bogusz uderzył piłkę z dystansu, Dino Hamzić wybił ją przed siebie, a Kamil Adamek z bliska trafił do bramki. Sulwalska drużyna wygrywała 1:0, co pozwalało jej grać spokojniej. A Widzew? Próbował atakować, ale napastnik Adam Duda wywoływał uśmiechy politowania.

Zaraz po przerwie Widzew niespodziewanie wyrównał, gdy w polu karnym sfaulowany został Mariusz Rybicki, a jedenastkę wykorzystał Nowak.

Łodzianie kolejny raz nie zdołali jednak choćby utrzymać remisu, bo w 71. minucie były gracz Widzewa Sebastian Radzio ustalił wynik meczu. Trzy minuty później mógł podwyższyć na 3:1, ale Hamzić w sytuacji sam na sam okazał się lepszy.

Materiał oryginalny: Wigry Suwałki - Widzew Łódź 2:1. Łodzianie nadal na dnie - Dziennik Łódzki