Zastępują je autobusy linii Z4, które w piątek kursują z częstotliwością co 5 minut a w sobotę i niedzielę będą jeździć co 10 minut. W piątek rano większość z nich była pełna.
- Ze względu na to, że autobusy kursują co pięć minut, niektóre z nich są przepełnione, a zaraz za nimi jadą prawie puste - mówi Grzegorz Misiorny, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu ds. Transportu i Inżynierii. - Informujemy też pasażerów, gdzie są tymczasowe przystanki.
Najtrudniej pasażerom znaleźć przystanek na al. Kościuszki między Radwańską a Żwirki. Niestety, jest on dopiero za skrzyżowaniem z ul. Żwirki. Od środy ZDiT rozdaje pasażerom MPK ulotki. Łącznie jest ich około 5 tys. sztuk.
Trasa linii Z4:
- pl. Wolności – Legionów, Zachodnia, Kościuszki, Struga, Wólczańska, Żwirki, Piotrkowska – pl. Nipodległości
- pl. Niepodległości – Piotrkowska, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Legionów – pl. Wolności.
Natomiast linie 2,3, i 11 kursują od piątku do niedzieli włącznie zmienionymi trasami:
Linia 2:
- Dąbrowa - Dąbrowskiego, Rzgowska, plac Niepodległości, Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Limanowskiego, Aleksandrowska – Szczecińska.
- Szczecińska – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka, plac Niepodległości, Rzgowska, Dąbrowskiego – Dąbrowa
Linia 3:
- Lodowa - Przybyszewskiego, Piotrkowska, Pabianicka – Chocianowice Ikea
- Chocianowice Ikea– Pabianicka, Piotrkowska, Przybyszewskiego – Loodwa
Linia 11:
- Chocianowice Ikea - Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Zgierska – Helenówek
- Helenówek - Zgierska, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka - Chocianowice Ikea.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?