Ważne
  Widzew zniechęca do siebie kolejnych fanów

  Widzew zniechęca do siebie kolejnych fanów

  Kacper Krzeczewski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Widzew zniechęca do siebie kolejnych fanów
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Z tygodnia na tydzień w klubie z al. Piłsudskiego dzieje się coraz gorzej. Nie chodzi tylko o wyniki sportowe, ale także o pogłębiający się konflikt na linii właściciel klubu - kibice. Na początku października, podczas spotkania z Wisłą Płock, zdarzył się następny nieprzyjemny incydent, który zniechęcił kolejne osoby do przychodzenia na pierwszoligowe pojedynki drużyny trenera Rafała Pawlaka.
  W ostatnich dniach zgłosił się do naszej redakcji jeden z długoletnich kibiców zespołu z al. Piłsudskiego. Prosił o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na swoją skargę, przesłaną do sekretariatu Zarządu spółki RTS Widzew Łódź prawie 3 tygodnie temu, w której zarzuca klubowi, że bezprawnie skanuje dowody osobiste fanów. Prosił również o wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec stewarda, który wedle jego zeznań, nie chciał podać mu swoich danych personalnych.
  Według kibica, pracownik służby ochrony zagroził mu, że jeśli nie odda swojego dokumentu tożsamości, to meczu nie obejrzy, mimo że jest posiadaczem karnetu. Fan do tej pory nie otrzymał odpowiedzi na swoje pismo.

  W rozmowie z nami, rzecznik prasowy Widzewa, Michał Kulesza, powołał się na podpunkt pierwszy artykułu 13. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych: „Organizator meczu piłki nożnej zapewnia identyfikację osób uczestniczących w tej imprezie.”

  - Organizator podjął decyzję o użyciu ręcznych terminali tabletów, które posiadają możliwość tworzenia list osób faktycznie wchodzących na obiekt, na podstawie dokumentów tożsamości, a drugi podpunkt tego artykułu informuje, że „obiekty wykorzystywane do organizacji meczów piłki nożnej wyposaża się w kompatybilne między sobą elektroniczne systemy, służące do: identyfikacji osób, sprzedaży biletów, kontroli przebywania w miejscu i w czasie trwania meczu piłki nożnej, kontroli dostępu do określonych miejsc oraz weryfikacji informacji.” - wyjaśnił Kulesza. - Trudno więc mówić w tej sytuacji o bezprawnym zeskanowaniu dokumentu tożsamości.

  Skanując dokumenty tożsamości kibiców, Widzew powołuje się na zapisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wypada się jednak zastanowić, dlaczego nagle z takim rygorem zaczęto sprawdzać kibiców. Takich procedur nie było w Ekstraklasie, z jakiego więc powodu pojawiły się nagle w 1.lidze? Czy nie warto wyjaśnić sympatykom łódzkiej drużyny, dlaczego kiedyś wystarczyło, iż jedynie okazali swój dokument tożsamości, a teraz muszą go oddawać do skanowania?

  Ciężko jest natomiast wytłumaczyć zachowanie pracownika służby ochrony. Kiedy zdezorientowany fan oddał mu swój dowód osobisty, steward poszedł w miejsce, w którym wedle słów kibica był niewidoczny. Pracownik służby ochrony udał się do słupka dzielącego kołowrotki, który znajdował się poza zasięgiem wzroku legitymowanego. Po powrocie poinformował go, że dokument został zeskanowany. Fan dodał, że wzbudziło to oburzenie innych ludzi widzących zaistniałą sytuację.

  Zdziwienia nie krył rzecznik prasowy Widzewa, Michał Kulesza.

  - Przy wejściu, pracownicy ręcznymi czytnikami identyfikują osoby wchodzące na obiekt, więc na pewno ten dokument nie mógł być nigdzie zabierany - powiedział Kulesza.

  Rzecznik zapewnił, że wszyscy zainteresowani otrzymają odpowiedzi na przesyłane skargi. Nie określił jednak terminu, w jakim to nastąpi.

  Bez względu na to, która strona ma w tej kwestii rację, działacze i pracownicy Widzewa powinni dbać o jakże nieliczną już grupę sympatyków przychodzących na stadion. W przeciwnym razie niedługo zostaną sami na obiekcie przy al. Piłsudskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KIBICÓW WSIDZEWA ZAPRASZA CWKS LEGIA

   FRANEK KIMONO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   ZNAJDZIE SIĘ DLA TYCH BIEDAKÓW JAKIŚ WOLNY SEKTOR.ROZWIESZĄ SOBIE ZAWSZONY TRANSPARENT TROCHĘ POKRZYCZĄ I JAKOŚ TO BĘDZIE BYLE DO WIOSNY

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Normalny

   łowca bolszewików (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   człowiek na to to nie chodzi. Więc niech nie narzeka. Wezmą sobie kredyt na jego dowód.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DNO DNA DROGA REDAKCJO

   co sie tutaj dzieje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

   jak nie wiesci o lidze okregowej to teraz wiesci od pojedynczych kibicow....czy ktos wogole sprawuje wladze nad tymi prowidzewskimi dziennikarzami? takiego dna w waszej gazecie nigdy nie bylo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To już jest agonia !!!!!!!!

   Widzew znalazł się na OJOMIE. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 6

   Na następnym meczu frekwencja wyniesie nie więcej niż 500 kibiców.Dramat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MAM TAKI PLAN

   diX (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 4

   1) Panie Cacek, nie trać Pan kolejnych pieniędzy bo szkoda - Przeznacz chłopie kasę którą miałbyś wydać na Widzew powiedzmy na jakiś dom dziecka czy przedszkole, nikt Ci nie zarzuci że chodziło o...rozwiń całość

   1) Panie Cacek, nie trać Pan kolejnych pieniędzy bo szkoda - Przeznacz chłopie kasę którą miałbyś wydać na Widzew powiedzmy na jakiś dom dziecka czy przedszkole, nikt Ci nie zarzuci że chodziło o pieniądze

   2) Kibice, popatrzcie na wyniki swoich kopaczy, zapłaczcie i dajcie im odpocząć. Zacznijcie tłumnie kibicować TMRF wtedy nikt nie powie że odwróciliście się od Widzewa.

   3) Rozwiązać całą drużynę, popłacić odprawy jeśli trzeba i rozgonić na cztery strony świata całe to tałatajstwo.

   Oczywiście każdy zrobi co chce.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   klakier cacka?

   dno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Weź się nie kompromituj
   Niech Cacek wzmocni drużynę
   Kim mają grać

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama