Międzynarodowy Pokaz Mody "Oversize Fashion" [ZDJĘCIA]

  Międzynarodowy Pokaz Mody "Oversize Fashion" [ZDJĘCIA]

  Magdalena Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Międzynarodowy Pokaz Mody "Oversize Fashion" [ZDJĘCIA]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Artur Kostkowski

  Łódź w minionym tygodniu bez wątpienia była najmodniejszym miastem w Polsce. W sobotę zakończyły się pokazy mody w ramach FashionPhilosophy Fashion Week Poland, a w niedzielę w Łódzkiej Fabryce Sztuki odbyła się druga edycja Międzynarodowego Pokazu Mody pod hasłem „Oversize Fashion”.
  Pokaz, który jest realizowany w ramach projektu „Wzornictwo – kierunek zamawiany w Politechnice Łódzkiej”, jest jednocześnie konkursem dla studentów tej uczelni.

  Podczas finałowego pokazu zaprezentowano 10 kolekcji studentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Kolekcje oceniało dwóch projektantów: Dawid Tomaszewski, nazywany w Europie następcą Christiana Diora oraz Rafał Michalak z duetu MMC Studio, a także prof. Józef Masajtis – Dyrektor Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ.

  Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszyscy studenci przygotowali świetne kolekcje. Jurorzy zdecydowali się przyznać dwa pierwsze miejsca. Konkurs wygrały: Natalia Kostrzewa i Patrycja Świderska.

  Nagrodą w konkursie jest możliwość zaprezentowania swojej autorskiej kolekcji w przestrzeni Showroom podczas przyszłorocznej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, a także możliwość prezentacji swojej autorskiej kolekcji podczas pokazów „Premiere Runway” organizowanych w ramach The Look Of The Year 2015. Nagrody otrzymały obie studentki.

  Dodatkowo jury zdecydowało się przyznać wyróżnienie Katarzynie Ryszkowskiej. Okazało się bowiem, że studenci wyjątkowo dobrze czują modę oversize'ową. Co to oznacza?

  - Oversize jest stylem w modzie, wyraźnie ilustrującym zmiany społecznej roli kobiety. Samo hasło jest przełożeniem angielskiego słowa oznaczającego dosłownie być ponad rozmiar. Kolekcje ubiorów odpowiadające temu trendowi odznaczają się obszernymi formami, często są zbyt długie za szerokie w stosunku do ubiorów standardowych. Nie podkreśla on kobiecości wręcz przeciwnie podąża w kierunku jej androgeniczności - mówi Igor Włodarczyk z Agencji Impresaryjnej Igo-Art, która organizowała pokaz dla Politechniki Łódzkiej.- Celem konkursu było nie tylko wykonanie projektu kolekcji współczesnych ubiorów młodzieżowych, zgodnie z tendencją „Oversize Fashion”, ale także propagowanie innowacyjnych działań, wzornictwa, młodych oraz zdolnych projektantów.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprostowanie 2

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   wszystko bardzo fajnie, tylko szkoda że wyniki były znane przed rozpoczęciem konkursu....
   gratulacje dla Patrycji i Natalii

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   małe sprostowanie

   czytalnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pokazy Fashion Week Poland zakończyły się w niedzielę pokazami OFF a nie w sobotę.
   Poza tym ok :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama