Jerzy Janowicz (zdjęcie archiwalne)
Jerzy Janowicz (zdjęcie archiwalne) EPA/CHRISTOPHE KARABA
Jerzy Janowicz przegrał z Amerykaninem Samem Querreyem 7:6 (7-5), 2:6, 4:6 i odpadł w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP Tour w paryskiej hali Bercy.

Polski tenisista w tej imprezie odniósł pierwszy duży sukces, kiedy w 2012 roku awansował do finału. Przed rokiem zakończył występ w niej na drugiej rundzie.

Janowicz z plasującym się cztery lokaty wyżej Querreyem spotkał się po raz trzeci i doznał pierwszej porażki. Wcześniej pokonał go w zeszłym roku w Madrycie i w bieżącym w Winston-Salem.

Jerzy Janowicz spadł o sześć pozycji i zajmuje 42. miejsce w najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistów ATP Tour. W czołowej czwórce nie zaszły zmiany. Liderem jest Serb Novak Djokovic, przed Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Mocno pogorszyły się notowania Łukasza Kubota i Michała Przysiężnego. Pierwszy spadł o 17 miejsc na 162., a drugi o 22 na 171. pozycję.

W końcówce sezonu formą imponuje Andy Murray. Szkot 19 października wygrał turniej w Wiedniu, a tydzień później był najlepszy w Walencji. W światowym rankingu awansował na ósme miejsce, a w klasyfikacji "Race to London", której ośmiu najlepszych zawodników ma prawo startu w kończącym sezon turnieju masters (9-16 listopada), jest już piąty.

Materiał oryginalny: Turniej ATP w Paryżu: Jerzy Janowicz przegrał z Samem Querreyem i odpadł w 1. rundzie [FILM] - Dziennik Łódzki