Ważne
  Murale Andrzeja Pągowskiego w łódzkim kalendarzu Virako...

  Murale Andrzeja Pągowskiego w łódzkim kalendarzu Virako [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Murale Andrzeja Pągowskiego w łódzkim kalendarzu Virako [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  Autorem kolejnego łódzkiego kalendarza Virako jest Andrzej Pągowski. Artysta efektownie połączył fotografię ze sztuką ulicy.
  Dwanaście fotografii łódzkich ścian, na które naniesione zostaną grafiki imitujące murale - oto pomysł Andrzeja Pągowskiego na szóstą edycję łódzkiego kalendarza Virako. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 20 listopada.

  We wtorek znakomity plakacista i grafik zostawił swój podpis i obraz na jednej ze ścian Monopolis - w dawnym kompleksie Polmosu, który firma Virako zamierza zagospodarować.


  Pągowski namalował pływaka oddającego skok z wieży do basenu.

  - Podobny obraz pojawi się w kalendarzu - zapewnia.

  Oprócz sportowców, w kalendarzu znajdziemy popularne osobowości. Artysta stworzył wizerunki Urszuli Dudziak, Andrzeja Wajdy, Janusza Głowackiego, Borysa Szyca.

  Zapewnia przy tym, że na poszczególnych łódzkich ścianach znaleźli się oni nieprzypadkowo. A sfotografowane przez artystę miejsca to m.in. hotel andel's, Łódź Art Center, Szkoła Filmowa, ulice Narutowicza, Kościelna, Sienkiewicza.

  - Mam nadzieję, że kalendarz będzie energetyczny i efektowny - dodaje Andrzej Pągowski. - Chcę także pokazać łodzianom, że ich miasto jest inspirujące. W ogóle jestem ambasadorem Łodzi, którą uważam, że niesamowite miasto z olbrzymim potencjałem.

  Kalendarz Virako zostanie wydrukowany w nakładzie 400 egzemplarzy. Będzie je można kupić tylko na aukcji w trakcie wernisażu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla jednej z łódzkich świetlic środowiskowych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama