Ogród Botaniczny w Łodzi na nowo odrodzi się wiosną....

  Ogród Botaniczny w Łodzi na nowo odrodzi się wiosną. Atrakcji nie zabraknie

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wiosną na łodzian w ogrodzie botanicznym będą czekały nowe kolekcje roślin
  1/2
  przejdź do galerii

  Wiosną na łodzian w ogrodzie botanicznym będą czekały nowe kolekcje roślin ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Ogród Botaniczny w Łodzi zamyka swoje bramy na okres jesienno-zimowy. Przez minione miesiące jego działalności atrakcji nie brakowało.
  - Był to dla nas bardzo dobry i owocny rok - podsumowuje Dorota Mańkowska, naczelnik Ogrodu Botanicznego w Łodzi.

  Największym tegorocznym przedsięwzięciem w ogrodzie jest budowa skansenu. Prace rozpoczęły się w lutym i zgodnie z planem mają zakończyć na wiosnę w roku przyszłym. W skansenie ustawiono już ponad 100-letnią chatę sprowadzoną z Ldzania, w powiecie pabianickim. Izby czekają jeszcze na kompletne wyposażenie, a udział w tym mogą mieć sami mieszkańcy. Pracownicy ogrodu chętnie przyjmą dawniej używane przedmioty, które zalegają w domach łodzian.

  W nowym roku będzie można nie tylko podziwiać wiejską chatę. Tuż obok skansenu posadzono około 40 odmian tradycyjnych, wysokopiennych drzew owocowych, a wokół skansenu między innymi malwy i bukszpan.

  - Duże zainteresowanie w tym roku wzbudzała kolekcja roślin jednorocznych, którą z pewnością będziemy kontynuować - zapowiada naczelnik Mańkowska. - Ogród wzbogacił się o dziesięć nowych lip węgierskich, które posadziliśmy w miejsce zniszczonych przez orkan Ksawery. O ponad 400 nowych krzewów powiększyła się kolekcja rododendronów.

  Miłośnicy przyrody mają ostatnie dni na odwiedzenie ogrodu botanicznego, bowiem kończy się okres wegetacyjny roślin i miejsce zostanie zamknięte do kwietnia. Zielona Łódź zadba jednak, by łodzianie przez ten okres aktywnie spędzali czas na łonie natury. Mieszkańcy będą mogli brać udział w wycieczkach oraz nocnym obserwowaniu rozgwieżdżonego nieba.

  A wiosną na łodzian w ogrodzie botanicznym będą czekały między innymi kolekcje roślin przydomowych czy tych, które wykorzystujemy do przyrządzania potraw lub leczenia schorzeń.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rondo

   Krzemieniecka - Bandurskiego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Ogród Botaniczny w Łodzi mógłby poprawić kolorystykę swojego napisu na rondzie Krzemieniecka - Bandurskiego, szpecącego podobnie jak smętna, szarobura bryła Atlas Areny swoim bezguściem i szarością...rozwiń całość

   Ogród Botaniczny w Łodzi mógłby poprawić kolorystykę swojego napisu na rondzie Krzemieniecka - Bandurskiego, szpecącego podobnie jak smętna, szarobura bryła Atlas Areny swoim bezguściem i szarością liternictwa - to barwne, ukwiecone latem skrzyżowanie ulic.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama