Przygoda wróbla Ćwirka

  Przygoda wróbla Ćwirka

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kibicowałem policji w poszukiwaniu wróbla Ćwirka, skradzionego sprzed łódzkiej Palmiarni. Udało się! Wróbel nie wylądował w piecu hutniczym!
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Na szczęśliwy powrót bohatera Dobranocek czekali też inni, bo kto nie pamięta "Przygód kilka wróbla Ćwirka"? Były czasy, kiedy bajki na dobranoc oglądali wszyscy. Zwłaszcza, że Ćwirkowi głosu użyczał nie byle kto - sam Jan Kobuszewski!

  Wcale nie było oczywiste, że Ćwirek zostanie odnaleziony. Dwa lata temu we Wrocławiu zaginął Pracz, jeden z tamtejszych krasnali. Pochylony na nabrzeżu Odry "robił pranie" w jej nurtach. Pewnego dnia zniknął. - Czy zaginięcie krasnala zgłoszono na policję? - zapytała dziennikarka urzędnika odpowiedzialnego za promocję miasta. - Nie ma sensu - odrzekł urzędas, stwierdzając, że szanse znalezienia krasnala przez policję są nikłe, gdyż zapewne ktoś już go wywiózł do skupu złomu.

  Jak widać, Łódź ma szczęście do ludzi, którzy nie wątpią w możliwości policji. I - dowodzi tego przykład Ćwirka - ma też szczęście do policji! Ćwirka odnaleziono w skupie złomu. Złodzieja w domu. To dobry finał. Bo są rzeczy, których się nie kradnie nawet, kiedy człowieka bardzo suszy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Wróbel Ćwirek ma szczęście.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Jeszcze jedna przygoda bohatera Dobranocek „Przygód kilka wróbla Ćwirka"
   Urzędował sobie przed łódzką Palmiarnią. Nagle zniknął, nie odleciał -został podstępnie skradziony. Łódzka policja wszczęła...rozwiń całość

   Jeszcze jedna przygoda bohatera Dobranocek „Przygód kilka wróbla Ćwirka"
   Urzędował sobie przed łódzką Palmiarnią. Nagle zniknął, nie odleciał -został podstępnie skradziony. Łódzka policja wszczęła poszukiwania, które zakończyły się powodzeniem. Ćwirek został odnaleziony w skupie złomu, złodzieja przydybano w domu. Trzeba wierzyć w skuteczność policyjnych działań. Oby w każdym przypadku organom ścigania chciało się chcieć! Ciekawe, czy złodziejowi opłaciła się skórka za wyprawkę?
   Obecnie sytuacja jest niemożliwa do powtórzenia. Dziecięcych bohaterów dobranockowych już nie ma. TVP wyrzuciła ten program z ramówki. Słaba oglądalność, nie opłaca się. Szkoda.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy złodziejowi opłaciła się skórka za wyprawkę?

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Znając okoliczności w jakich tu wszystko działa, sprawa się skończy za 5 lat umorzeniem z powodu niskiej szkodliwości.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama