Proroctwo pani posłanki

  Proroctwo pani posłanki

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Odwiedzili mnie znajomi. Smutni, bo odwieźli na lotnisko syna i córkę. W Wielkiej Brytanii są cenionymi fachowcami, u nas oboje mieli zagwarantowany dostęp do okienka w pośredniaku i żadnej nadziei na pracę - bez znajomości praca w Polsce to towar deficytowy.
  Proroctwo pani posłanki

  ©Grzegorz Gałasiński

  W zeszłym tygodniu posłanka PO Magdalena Kochan ogłosiła, że za kilkanaście lat w Polsce ma być tyle pracy, że jedynym ratunkiem będą imigranci.

  Podobno 140 tysięcy rocznie! Miejmy nadzieję, proroctwo sprawdzi się częściowo: pracy wystarczy dla Polaków; niechby nie szukali chleba u obcych. Co do drugiej, imigracyjnej części przepowiedni: daj Boże, pani Kochan i jej eksperci się mylą, może jakoś unikniemy imigracyjnego potopu.

  Przynajmniej takiego, jaki zalał Europę Zachodnią. Coraz częściej mówi się, że to bomba, której lont już się żarzy.

  Marzenia idealistów optymistów o zgodnym wielokulturowym "multikulti" społeczeństwie na razie są nierealną mrzonką.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Wróżenie z fusów.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Posłanka PO Magdalena Kochan już wie niczym Pytia – dziewicza kapłanka w świątyni Apolla w Delfach, co się będzie działo za kilkanaście lat w naszej ukochanej Ojczyźnie. Póki co, z Polski wyjeżdża...rozwiń całość

   Posłanka PO Magdalena Kochan już wie niczym Pytia – dziewicza kapłanka w świątyni Apolla w Delfach, co się będzie działo za kilkanaście lat w naszej ukochanej Ojczyźnie. Póki co, z Polski wyjeżdża rocznie za chlebem 500 tys. Polaków.
   Za kilkanaście lat w Polsce będzie tyle pracy, że trzeba będzie rocznie importować 140 tys. cudzoziemców. Niech oni pracują na nasze przyszłe emerytury. Zapewne posłanka Kochan doczeka tych wspaniałych czasów, cały czas zasiadając w ławach poselskich. Szczęściem moim jest to, że ja tego dobrobytu już nie doczekam. Kto doczeka, ten się przekona.

   „Bo aby wszystkich ludzi uczynić doskonałymi, trzeba wielu z nich odebrać wolność, zastosować wobec nich przymus, a nie zdaje się, aby ludzie mogli być szczęśliwi pod przymusem.”

   Autor: Władysław Tatarkiewicz

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo