Jakich nieruchomości szukają Polacy?

  Jakich nieruchomości szukają Polacy?

  Artur Osak

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Szukamy nieruchomości mieszkalnych - typowych i łatwo zbywalnych. Większość transakcji zawieranych na rynku, to sprzedaż mieszkań w cenie do 300 tys. zł. Mieszkania są kupowane na własne potrzeby lub inwestycyjnie. Dane pochodzą raportu z rynku nieruchomości – III kwartał 2014 r. przygotowanego przez serwis dom.gratka.pl
  Raport z rynku nieruchomości – III kwartał 2014 r.

  Raport z rynku nieruchomości – III kwartał 2014 r. ©dom.gratka.pl

  Pobierz raport za darmo

  Kupującym mieszkania zależy na dobrej lokalizacji, klarownym rozkładzie, dobrym nasłonecznieniu i sensownej kondygnacji. Nikt nie lubi niskich parterów lub wysokich pięter bez windy. Położenie mieszkania w dobrej lokalizacji ma dużo większe znaczenie niż jego stan. Remont można wykonać zawsze, natomiast ulicy, piętra czy strony świata nie zmienimy.

  Niezmiennie zauważalne jest duże zainteresowanie blokami z PRL-u. Mieszkania z tamtego okresu mają proste układy powielające się w wielu dzielnicach. Modelowym mieszkaniem jest 2-3 pokojowy lokal na 1 piętrze w 4-piętrowym budynku zorientowany na południowy - zachód położony w atrakcyjnej i dobrze skomunikowanej dzielnicy.

  Z danych serwisu dom.gratka.pl wynika, że na kolejnym miejscu wśród najbardziej poszukiwanych nieruchomości są domy. Znalezienie idealnego domu zależy od wielu czynników, tj.: wielkości przynależnej działki, stanu technicznego budynku, jakości materiałów z jakich został wybudowany i wykończony, standardu wyposażenia oraz przede wszystkim od lokalizacji. Najbardziej poszukiwane są domy jednorodzinne o powierzchni około 150 m2 na działce o powierzchni około 600 m kw. Klienci kupują tak samo chętnie domy do wykończenia, jak i gotowe do zamieszkania.

  Więcej szczegółowych informacji na temat poszczególnych segmentów rynku nieruchomości można przeczytać w najnowszym raporcie kwartalnym, przygotowanym przez serwis dom.gratka.pl. Dodatkowo raport wzbogacony jest o informacje o nowych przepisach prawa budowlanego, zmianach w udzielaniu kredytów hipotecznych oraz trendach w wystroju wnętrz w sezonie jesień-zima 2014.

  Pobierz raport za darmo

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama