Rewitalizacja parku Podolskiego. Koniec prac już 30...

  Rewitalizacja parku Podolskiego. Koniec prac już 30 listopada [ZDJĘCIA]

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rewitalizacja parku Podolskiego. Koniec prac już 30 listopada [ZDJĘCIA]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Park Podolski w Łodzi już wkrótce zyska nowe oblicze. W jego rewitalizację, zainwestowano blisko milion złotych. Koniec prac zaplanowany został na 30 listopada.
  Plac zabaw będzie podzielony na części przeznaczone dla starszych i młodszych dzieci. W centrum stanie największe w Łodzi urządzenie do zabaw dla maluchów (10m²). Będzie to hybryda zjeżdżalni, drabinek i innych atrakcji. Na placu pojawi się w sumie 17 urządzeń do zabawy. Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Zieleni Miejskiej, inwestycja będzie spełniała wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

  - Jest to miejsce bardzo chętnie uczęszczane przez mieszkańców osiedli Dąbrowa i Zarzew, a nowy plac zabaw jest odpowiedzią na projekt zgłoszony przez nich w ramach Budżetu Obywatelskiego. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych placów zabaw w Łodzi posiadający bezpieczną nawierzchnię – mówiła Maria Kaczmarska, Rzecznik Prasowy
  Zarządu Zieleni Miejskiej.

  - Takie inwestycje są jak najbardziej potrzebne. Takie małe dzieci jak moje mają gdzie iść się pobawić. Czekam jeszcze kiedy wyremontują fontanny, ale z placu zabaw cieszę się najbardziej. Do tej pory to był taki duży park, a dzieci musiały się bawić między blokami. Trochę dziwne, prawda? – tłumaczyła pani Dorota, matka dwóch małych dzieci.

  Rewitalizacja parku to m.in. montaż nowej siłowni, wymiana ławek i ich podłoża, remont nawierzchni alejek oraz posadzenie 170 szt. krzewów i 3 szt. drzew.

  - Dobrze, że coś tutaj robią. Mieszkam niedaleko tego parku od 44 lat. Pamiętam jak w latach 70. w tym park pasły się jeszcze krowy. Nowe ławki i nowa nawierzchnia. W tym wieku najwięcej czasu spędzam na świeżym powietrzu, więc cieszę się, że park wyładniał – mówi pani Zofia, emerytka z Łodzi.

  W Park Podolski zainwestowano blisko milon zł: 510 000 zł z Budżetu Obywatelskiego przeznaczono na nowy plac zabaw w zachodniej części parku podolskiego (część wschodnią i zachodnią rozdziela ul. Tatrzańska). 410 000 zł zainwestowano w ogólną rewitalizację parku. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego wpłynął w 2013 r. Tytuł zadania to „Na Placu Zabaw Miło i Radośnie Czas Leci”.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiepski

   baka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   ławeczki bez oparć! :(

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama