Warsztaty operacyjne w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w...

  Warsztaty operacyjne w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Warsztaty operacyjne w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kasprzak

  W Regionalnym Ośrodku Onkologicznym szpitala im. M. Kopernika w Łodzi zorganizowano warsztaty operacyjne. Chirurdzy z niemieckiej kliniki Helios Klinikum Berlin Bad Saarow uczą łódzkich lekarzy najnowocześniejszych technik operowania skomplikowanych przypadków raka piersi u kobiet.
  – Chcemy stworzyć Koleżeński Klub Chirurgów Piersi, by wymieniać doświadczenia i wspólnie opisywać przypadki tego rodzaju zabiegów – mówi doktor Agnieszka Kołacińska z oddziału chirurgii onkologicznej w szpitalu im. Kopernika w Łodzi.

  Jedną z operacji, którą w piątek, 7 listopada, przeprowadzili chirurdzy było zmniejszenie i podniesienie piersi 39 - letniej kobiety cierpiącej na gigantomastię. Piersi pacjentki sięgały poniżej pasa, przez co chora nie mogła normalnie funkcjonować.

  – Techniki wykorzystywane w tego typu operacji możemy stosować także podczas usuwania raka piersi – przyznaje doktor Kołacińska.

  Niemieccy specjaliści pomogli w piątki także kobiecie z przewlekłym bólem po zabiegu mastektomii oraz pacjentce z przesunięciem implantu piersi po radioterapii. Polsko-niemieckie warsztaty mają na celu podniesienie jakości chirurgii raka piersi, szczególnie w przypadkach ewentualnych powikłań. Podobne konferencje przy stole operacyjnym zorganizowano także w ośrodkach onkologicznych w Gdańsku i Krakowie.

  Prócz „konferencji przy stole operacyjnym”, lekarze biorą udział w wykładach i prezentacjach. Okazją do zorganizowana warsztatów są tzw. breast cancer unit, czyli kliniki chirurgii piersi, które powstaną w Polsce od stycznia przyszłego roku.

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama