Prawica z zieloną koniczynką

  Prawica z zieloną koniczynką

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przyznam, że mocno zaintrygowała mnie chęć Wojciecha Łaszkiewicza, kandydata PSL na prezydenta Łodzi, stawiania na edukację seksualną w łódzkich szkołach. PSL to PSL, ale kariera polityczna Łaszkiewicza niesie przecież za sobą ciężki bagaż doświadczeń czysto prawicowych.
  Prawica z zieloną koniczynką

  ©Grzegorz Gałasiński

  A dziś, już w garniturze z zieloną koniczynką, były szef doradców prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, chce dla ludowców złapać w Łodzi przyczółek dla miejskiej partii chadeckiej. Zatem jego "tak" dla edukacji seksualnej było zastanawiające, jak na kogoś, kto przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu uczestniczy w nabożeństwie.

  I się nie pomyliłem, bo po krótkiej rozmowie okazało się, że to "tak" padło jednak pod pewnymi warunkami. Łaszkiewicz powiada, że nie "można w tym temacie powtarzać fatalnych doświadczeń innych krajów", albo, że "awantura w łódzkiej Radzie Miejskiej świadczy o braku zgody w tej sprawie". Cóż, na taką konstatację stać by było nawet słabo kojarzącego i zupełnie przypadkowego obserwatora pyskówek naszych wspaniałych radnych, ale kluczowy jest finał rozważań kandydata PSL.

  Otóż powiada on, że "w naszym społeczeństwie istotne stanowisko w tej sprawie prezentuje Kościół katolicki i to trzeba wziąć pod uwagę". Trudno o mniej zawoalowaną formę deklaracji, że "gdy będę prezydentem, to miejskiego konkursu na zajęcia z edukacji seksualnej nie wygra żadne stowarzyszenie, co to będzie pokazywać, jak na banana założyć kondoma, tylko katolicka fundacja o zdrowym podejściu do kwestii rodziny."

  Przy tym chce jasno powiedzieć jedno: nie rażą mnie poglądy kandydatów na prezydenta Łodzi w żadnej z dziedzin, nawet gdy przyjmiemy dość niepopularne podejście, że jeżeli "trzeba wziąć pod uwagę stanowisko Kościoła katolickiego", to może również trzeba wziąć pod uwagę głos ludzi spoza tej społeczności. Rażą mnie natomiast tak zawoalowane komunikaty, kto będzie miał pierwszeństwo w konkursach, których zasady przewidują równość podmiotów w nim startujących.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama