Piotr Binder przeciw PO: Hanna Zdanowska i Elżbieta...

  Piotr Binder przeciw PO: Hanna Zdanowska i Elżbieta Królikowska-Kińska w sądzie

  md

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Prezydent Łodzi oraz przewodnicząca łódzkiej PO Hanna Zdanowska, a także sekretarz PO w Łodzi poseł Elżbieta Królikowska-Kińska pojawiły się w środę (12 listopada) w sądzie na sprawie, którą Platformie wytoczył jej były członek Piotr Binder.
  Piotr Binder przeciw PO: Hanna Zdanowska i Elżbieta Królikowska-Kińska w sądzie

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  To druga ze spraw, którą Binder wytoczył PO i Zdanowskiej. W pierwszej wyrok zapadł. Prezydent musi przeprosić go na forum zarządu regionu PO za pomówienie, jednak wyrok prawomocny nie jest. Drugi pozew dotyczy m.in. usunięcia Bindera z PO - jego zdaniem z pominięciem procedur.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   295 przegranych przez miasto procesów

   Iksińscy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Poruszeni potraktowaniem przez p. Prezydent autorów wpisu pt. CZY W ŁODZI MAMY DYKTATATURĘ ? zdecydowaliśmy się razem z mężem opisać, jak potraktowano nas.
   Ponad 3 lata temu niespodziewanie...rozwiń całość

   Poruszeni potraktowaniem przez p. Prezydent autorów wpisu pt. CZY W ŁODZI MAMY DYKTATATURĘ ? zdecydowaliśmy się razem z mężem opisać, jak potraktowano nas.
   Ponad 3 lata temu niespodziewanie otrzymaliśmy od Pani Prezydent wezwanie do zwrotu bonifikaty.
   Ponieważ żadanie to było absurdale, nie zapłaciliśmy i miasto wystąpiło do sądu.
   Mimo, że byliśmy pewni, że nie przegramy, to ta sprawa kosztowała nas dużo nerwów i nieprzespanych nocy, bo nigdy wcześniej nie mieliśmy sprawy w sądzie. Sprawę wygraliśmy i UMŁ musiał zapłcić za koszty sadowe i nasze koszty.
   Po jakimś czasie przeczytaliśmy w DŁ artykuł http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/888957,wladze-lodzi-zadaja-zwrotu-bonifikat-za-sprzedane-mieszkania-komunalne,id,t.html
   w którym napisano, że miasto wystąpiło do sądu w 590 sprawach o zwrot bonifikaty, z czego połowę wygrało.
   Oznacza to, że 295 spraw przegrało, że 295 rodzin, tak jak my, niepotrzebnie przeżywało stres.
   Oznacza to, że miasto 295 razy zapłaciło koszty sądowe.
   Według nas to niegospodarność i marnotrawienie publicznych pieniędzy.
   Prezydent W-wy Gronkiewicz-Walz powiedziała w TV, że prezydenci miast nie powinni przegrywać procesów sądowych i jej prawnicy decydują się na proces jedynie wtedy, gdy mają pewność wygranej. W przeciwnym razie sprawa jest rozstrzygana na korzyść obywatela.
   Dotychczas zawsze głosowaliśmy na PO, ale po tym, co nas spotkało, napewno tego błędu już nie powtórzymy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CZY W ŁODZI MAMY DYKTATATURĘ ?

   Edward Gugała (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   O tym, czy gdzieś jest dyktatura świadczy fakt nieprzestrzegania przez władze obowiązującego prawa w relacjach z obywatelami.. Bardzo proszę samemu ocenić na podstawie naszej sprawy, czy rządzący...rozwiń całość

   O tym, czy gdzieś jest dyktatura świadczy fakt nieprzestrzegania przez władze obowiązującego prawa w relacjach z obywatelami.. Bardzo proszę samemu ocenić na podstawie naszej sprawy, czy rządzący Łodzią nie łamią prawa w stosunku do schorowanych emerytów.

   Po przejściu na emeryturę postanowiliśmy pomóc naszemu synowi i synowej w opiece nad mającym się narodzić dzieckiem i sprzedaliśmy nabyte z bonifikatą od miasta Łodzi mieszkanie i kupiliśmy w Szczecinie. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami powinniśmy zwrócić miastu ok. 4 ty. zł., ponieważ sprzedaliśmy mieszkanie w Łodzi za 190 tys., a na nabycie mieszkania w Szczecinie wydaliśmy ok.186 tys.
   Z treści art. 4 pkt 3b w/w ustawy wynika, że nabycie mieszkania to nie tylko zapłata sprzedającemu, ale również sporządzenie aktu notarialnego, dokonanie wpisu do księgi wieczystej i opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych. Również Sąd Najwyższy orzekając w podobnej sprawie dokonał wykładni tego przepisu i stwierdził, że obliczając zwrot bonifikaty należy uwzględnić koszty aktu notarialnego, wpisu do księgi wieczystej i podatku od czynności cywilnoprawnych.
   Nasz problem w skrócie polega na tym, że p. Prezydent i jej urzędnicy konsekwentnie przez ponad 3 lata, wbrew treści art. 4 pkt 3b w/w ustawy, twierdzą, że można nabyć mieszkanie płacąc tylko sprzedającemu uzgodniona kwotę.
   Zamiast 4 tys. żąda się od nas 10 tys. zł., czyli zawyża nasz zwrot bonifikaty o ok. 6 tys. zł.

   Nabycie mieszkania z pominięciem aktu notarialnego, wpisu do księgi wieczystej i podatku od czynności cywilnoprawnych jest NIEMOŻLIWE.
   Jakieś rok temu wszystkie stacje telewizyjne pokazały dramatyczne zdarzenie, gdy zdesperowany "właściciel" domu siekierą i kosą bronił się przed prawomocną eksmisją.
   Powodem eksmisji był fakt, że chcąc zaoszczędzić na wymienionych kosztach poprzestał na zapłaceniu sprzedającemu i sporządzono zwykłą umowę kupna-sprzedaży, taką jak przy kupnie używanego samochodu.
   Prawomocnym wyrokiem sąd stwierdził, że nie doszło do przeniesienia własności i zarządził eksmisję.

   Nie mamy zdrowia ani pieniędzy, by przed sądem walczyć w tak oczywistej sprawie.

   Naszą sprawę znała z interwencji poselskich Pani Prezydent. Pragnę uświadomić wszystkim, jak Pani Prezydent Zdanowska traktuje zwykłych ludzi i jak może wobec nich postępować po wygranych kolejnych wyborach.

   Potraktowanie mnie przez obecnie rządzących przypomina mi czasy PRL-u, kiedy rządząca PZPR nazywała swoje bezprawie "dyktaturą proletariatu".

   Apeluję, by nie głosować na kandydatów z Platformy Obywatelskiej ani na p. Hannę Zdanowską.
   Nie jest to przedwyborcza agitacja, bo nie wskazuję, na kogo głosować.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a tu jest news dnia!

   ok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

   http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16957696,Zdanowska___50___Kopcinska___14___Wyniki_sondazu.html#LokLodzTxt


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmmm

   sondaż wyborczej :))) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   no, ale przecież wiadomo kto czyta wyborczą !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a tu są niusy roku

   spokojny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   1. W środę rano do siedziby firmy PORR wtargnęła policja, aby zabezpieczyć dokumentację związaną z rewitalizacją obiektu EC1 Zachód. Wcześniej na wniosek PORR komornik zamroził konto EC1...rozwiń całość

   1. W środę rano do siedziby firmy PORR wtargnęła policja, aby zabezpieczyć dokumentację związaną z rewitalizacją obiektu EC1 Zachód. Wcześniej na wniosek PORR komornik zamroził konto EC1 Łódź-Miasto Kultury

   Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3501169,komornik-zajal-konto-ec1-lodz-miasto-kultury,id,t.html

   2. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niepowołania dyrektora EC1 przez prezydent Hannę Zdanowską. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła Fundacja Sztuki Świata.

   Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3503783,prokuratura-wszczela-sledztwo-w-sprawie-niepowolania-dyrektora-ec1,id,t.html

   PS. Czy dziennikarze dziennika łódzkiego nie interesują się tym?

   3. Powodem odstąpienia przez Wykonawcę od umowy jest przede wszystkim niemożność wykonania umowy i osiągnięcia zakładanego rezultatu z uwagi na niedostarczenie przez Zamawiającego prawidłowej i kompletnej dokumentacji projektowej, co jest podstawowym obowiązkiem Zamawiającego, który ogłasza przetarg na zamówienie publiczne na roboty budowlane. Po rozpoczęciu inwestycji dokumentacja projektowa była wielokrotnie zmieniana przez Zamawiającego, a następnie Zamawiający pod koniec planowego terminu realizacji umowy ogłosił przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej.

   Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3487553,dlaczego-konsorcjum-porr-nie-dokonczy-rewitalizacji-ec1-oswiadczenie-wykonawcy,id,t.html

   4. Jeśli nie uda się rozliczyć rewitalizacji zabytkowej elektrowni EC1 do końca 2015 roku, Łódź straci 82 mln zł dofinansowania z UE.

   Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3610491,rewitalizacja-ec1-inwestycja-pod-znakiem-zapytania-lodz-moze-stracic-dofinansowanie-z-ue,id,t.html

   - - -
   Jest jakieś inne miasto gdzie TAK się robi inwestycje? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama