Wyborczy przegląd Witaszczyka

  Wyborczy przegląd Witaszczyka

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Piątek
  Bogdan Grobelny ze Szczecina startuje na prezydenta Poznania. Ma nadzieję, że mieszkańcy pomylą go z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym. Walczy też o mandat radnego w Szczecinie, bo wiadomo: co dwa koryta, to nie jedno.

  Sobota
  Testy wykazały, że nowy system PKW do przesyłania wyników głosowania źle funkcjonuje. Pewnie do przewożenia protokołów z komisji do centrali trzeba będzie zatrudnić posłów Hofmana, Halickiego i Radziszewską, którzy potrafią być jednocześnie w kilku miejscach, więc szybko się uwiną.

  Niedziela
  Tych wyborów nie wygramy, ale przyszłość należy do nas - wierzy Janusz Korwin-Mikke.


  Poniedziałek
  PiS usunął ze swych szeregów posłów Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego. Afera madrycka przed wyborami to najlepszy prezent PiS-u dla konkurencji.

  Wtorek
  Otwieram internetowe wydanie "Bangkok Post" (Tajlandia) i co widzę w reklamach? Panią premier Kopacz, jak zachęca do głosowania na PO! Naprawdę!

  Środa
  Eryk Brodnicki, kandydat na radnego Radomia, kręcił spot wyborczy przed Uniwersytetem Warszawskim - donosi wyborcza.pl. Do sieci przedostało się nagranie, na którym mówi: "Teraz jestem prawdziwym k*** studentem. Nie ma ch*** we wsi". Język kandydata dowodzi, że ma kwalifikacje nie tylko na radnego, ale na najwyższe stanowiska w państwie i może jadać obiady w restauracji "U Sowy" na koszt podatników.

  Czwartek
  3,5 kg wyborczych ulotek i gazetek znalazł w skrzynce na listy i pod drzwiami nasz czytelnik. - Wystarczy mi przez 3 miesiące na podpałkę - stwierdził uradowany, że jednak jest jakiś pożytek z demokracji i samorządu.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Za da tygodnie Afrykanie będą w Łodzi !

   Krystyna Stefańska

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1


   Proszę ludzi dobrej woli protestujcie przeciw temu gdzie się da, informujcie się nawzajem !

   Zgadzasz się z opinią. +1 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   • 14.11.14, 21:48:15

   Przyjazd za...rozwiń całość


   Proszę ludzi dobrej woli protestujcie przeciw temu gdzie się da, informujcie się nawzajem !

   Zgadzasz się z opinią. +1 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   • 14.11.14, 21:48:15

   Przyjazd za dwa tygodnie Afrykańczyków do Łodzi i 99% niebezpieczeństwo przywleczenia eboli jest prawdą. Będą chodzić po Łodzi, tu spać , jeść, obradować.
   To nie jest sprawa kampanii wyborczej lecz życia i śmierci naszych rodzin i może losu Polski. Piszę o tym od dwóch miesięcy bez odzewu. Czas, abyśmy wszyscy zaczęli działać !Z USA przyszła pierwsza potwierdzenie, że Kongres odbędzie się.
   https://www.youtube.com/watch?v=NycOLyeWmcg Ebola i Dni Afryki w Łodzi - Max Kolonko Mówi Jak Jestzwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Czas, by p.Witaszczyk i dziennikarze Dz.Ł. zaczęli działać !

   Krystyna Stefańska

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Za dwa tygodnie do Łodzi przyjadą na Kongres Afrykański delegacje z 30 krajów Afryki, również z tych gdzie wzrasata śmiertelność na ebolę. Ebola jest niezwykle zakaźna i może dotknąć każdego.Jest...rozwiń całość

   Za dwa tygodnie do Łodzi przyjadą na Kongres Afrykański delegacje z 30 krajów Afryki, również z tych gdzie wzrasata śmiertelność na ebolę. Ebola jest niezwykle zakaźna i może dotknąć każdego.Jest demokratyczna i nie zważa na pozycję społeczną. H.Zdanowska nie zablokowała tego śmiertelnego niebezpieczeństwa ! W wyborach samorządowych pokażmy jej środkowy palec. Tylko za to jedno - won. https://www.youtube.com/watch?v=NycOLyeWmcg Ebola i Dni Afryki w Łodzi zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Odwołać dni Afryki w Łodzi ?

   Krystyna Stefańska

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Ależ one przecież po to są, żeby wszyscy Polacy zarazili się ebolą i umarli w męczarniach za te wszystkie stresy, które dostarczamy na co dzień naszym politykom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO i PiS w jednym stali domu....

   misiorny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Dziś czytam taki przewrotny tytuł: „Najnowszy sondaż, czyli kto wygra wybory: PiS, czy PO?”. A w treści: jasne - jedynie możliwy wynik sondażu, to oczywiście PO w całej Polsce. Ura! Tusz, fanfary,...rozwiń całość

   Dziś czytam taki przewrotny tytuł: „Najnowszy sondaż, czyli kto wygra wybory: PiS, czy PO?”. A w treści: jasne - jedynie możliwy wynik sondażu, to oczywiście PO w całej Polsce. Ura! Tusz, fanfary, trąbki, salwy tryumfalne, niech nam żyje i umacnia się PO oraz premier Kopacz!

   A ja bym zadał przewrotne, choć utopijne pytanie: a jeśli żadna z tych partii nie wygra? Niby co się stanie, jeśli w samorządach zaczną wreszcie wygrywać ludzie nieskorumpowani a zasłużeni dla społeczności, dla regionu, którzy reprezentują swoich wyborców, a nie warszawskie centrale partyjne ??? Czy Polsce grozić będzie z tego powodu sterowany z Brukseli europejski ostracyzm - tak, jak Węgrom? Czy państwa ościenne pozwolą na taką anarchię, aby urzędy w Polsce obsadzili ludzie służący swoim wyborcom, a nie interesom licencjonowanych partii?

   Partii rządzącej w Polsce totalnie (wspólnie z PSL-owską hubą żyjącą na każdej urzędującej władzy), udało się już prawie wszystkie ważniejsze urzędy krajowe i lokalne, również te kontrolne, jak NIK, oraz Policję, Straż Graniczną, służby celne - obsadzić „swoimi”. PO ma władzę niemal absolutną, czyli totalną. Nawet komendanci wojewódzcy Straży Pożarnej i służb ratowniczych są mianowani przez Partię. A jednak stanowisk nie starczyło dla wszystkich członków i konieczne są nowe wybory i tworzenie nowych stanowisk pracy.
   W kraju Partia rządzi wszystkim, w tym lokalnymi mediami publicznymi. Jak? To proste - poprzez dotacje. Dzięki temu mam już przesyt twarzy marszałka Stępnia, którego tak nachalnie, codziennie od lat lansuje łódzka telewizja w nadziei na kolejne transze dotacji unijnej gotówki, którą przecie Marszałek szafuje pokornym. Dlatego NA PEWNO nie zagłosuję na nachałów, którzy tym bardziej kurczowo trzymają się władzy, im bardziej są impotentni zawodowo i intelektualnie. Po prostu mam dość tych facjat nie skażonych myślą, nic nie wyrażających, poza chciwością władzy i mamony, a które MUSI telewizorek pokazywać. Musi, bo inaczej nie dostanie pieniędzy.
   Obrzydliwość.
   Dlatego, zapytany przez przyjaciela z odległego wschodniego województwa na kogo będę głosować, bo on u siebie nie ma na kogo (wszyscy ci, którzy już rządzili - kradną) - odpowiedziałem tak:
   Na pewno nie zagłosuję na przedstawicieli żadnej warszawskiej partii w moim mieście, bo tu nie jest Warszawa, a MOJE MIASTO. Ale wiedząc, że w łódzkie wybory wygra oczywiście warszawska partia, czyli PO albo PiS, ja zagłosuję przeciw im obu. Zadam sobie trud wydłubania spośród list wyborczych patriotów lokalnych i zagłosuję tylko na nich.
   A ty przyjacielu zagłosuj u siebie –jeśli nie masz innego wyboru - na SLD, albo na palikociarzy, albo na mikke-korwinistów, albo zagłosuj na narodowców, którym władza jeszcze do głowy nie uderzyła i kiedy dorosną, może w nich będzie nadzieja. Byle nie na PO i PiS. Zagłosuj, na kogo chcesz, ale wystrzegaj się kandydatów z partii, które swoją głowę mają w Warszawie, bo oni będą marzyć o Warszawie, a nie o twoim, skądinąd pięknym miasteczku.
   Pozdrawiam - twój misiorny.
   * * *
   A tymczasem wyniki wyborów w Łodzi znam, więc mnie już nie interesują. Łodzianie w owczym pędzie zagłosują jak zwykle po raz kolejny na te facjaty, które pokazuje telewizor. A te facjaty, w nadziei na awans do warszawskiej centrali, słuchają tylko poleceń z tej centrali, a nie łódzkich owiec, które je wybrały.
   Tak to już jest w Łodzi.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POPISy

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   To przecież nabyte hist(e)orycznie, że DOŻYNKI CENTRALNE są w „stolnicy” (były na stadionie 10ciolecia, więc teraz nie na NARODOWYM a na ulicy). Kierunki nadawane podmieścinom pozostały jak za...rozwiń całość

   To przecież nabyte hist(e)orycznie, że DOŻYNKI CENTRALNE są w „stolnicy” (były na stadionie 10ciolecia, więc teraz nie na NARODOWYM a na ulicy). Kierunki nadawane podmieścinom pozostały jak za dawnych czasów. I z lewa ze środka i z prawa (czyli bezprawia) obecnie odgórnie. Nazwiska a nie przydatność z osiągnięciami liczą się (i tu media kierunkują ciemnotę, nas).
   Media też prężnie wtórowały „przewodniej sile narodu” z małymi opcjami sprzeciwu tamtych lat „GOŚĆ NIEDZIELNY” „TYGODNIK POWSZECHNY” i na obczyźnie.
   Nowością jest, że „dożynki” (dorżnięcie) są już przed kulminacją.
   Lecz nadal idzie (nie)nowe.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grobelny

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Pamięć ludzka jest krótka i zawodna. Malo kto już pamięta, że pierwszym Grobelnym, który zrobił zawrotną karierę był ten o imieniu Aleksander. Został nawet senatorem, co mu w niczym nie pomogło, bo...rozwiń całość

   Pamięć ludzka jest krótka i zawodna. Malo kto już pamięta, że pierwszym Grobelnym, który zrobił zawrotną karierę był ten o imieniu Aleksander. Został nawet senatorem, co mu w niczym nie pomogło, bo ostatnio stał się Aleksandrem G. Inny o imieniu Lech wsławił się założeniem sławetnej bezpiecznej kasy oszczędności nacinając ludzi na kilkadziesiąt miliardów starych złotych. Dzięki tej ułomności ludzkiej pamięci inni mogą powielać takie pomysły odpowiednio je modyfikując, czego przykładem afera Amber Gold, pewnie nie ostatnia. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie tylko o Aleksandrze

   Nina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Ten pierwszy, który ma na imię Aleksander to chyba nie Grobelny, ale Gawronik. Jakoś mu się nie układa w ostatnich latach. Co do Lecha Grobelnego od BKO to jestem przekonany, że jego celem nie było...rozwiń całość

   Ten pierwszy, który ma na imię Aleksander to chyba nie Grobelny, ale Gawronik. Jakoś mu się nie układa w ostatnich latach. Co do Lecha Grobelnego od BKO to jestem przekonany, że jego celem nie było oszukanie ludzi. On sam się przejechał na swoim pomyśle. Jeśli dobrze pamiętam, uciekł do Niemiec z nędzną resztką, która pozostała z powierzonych pieniędzy. Reszta 'wyparowała' do kieszeni bardziej cwanych od niego. Stał jedną z licznych ofiar propagandy wynoszącej pod niebiosa zalety kapitalizmu, który otwiera łatwa drogę do raju dla ludzi przedsiębiorczych.zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Mimo wszystko, uśmiechnij się.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Myśliwy wpadł do niedźwiedziej jaskini. Rozgląda się - pusto, tylko pośrodku jaskini siedzi na nocniku mały niedźwiadek.
   - Tata w domu? - zapytał myśliwy lękliwie.
   - Nie.
   - A mama - w domu?
   -...rozwiń całość

   Myśliwy wpadł do niedźwiedziej jaskini. Rozgląda się - pusto, tylko pośrodku jaskini siedzi na nocniku mały niedźwiadek.
   - Tata w domu? - zapytał myśliwy lękliwie.
   - Nie.
   - A mama - w domu?
   - Też nie.
   - No to szczeniaku po tobie! - mruknął złowieszczo myśliwy ściągając fuzję z ramienia.
   - BAAAAAABCIAAAAAAAA!!!

   Czerwony Kapturek widzi wilka pędzącego z bukietem róż.
   - Wilku, dokąd gnasz z tymi kwiatami?
   - Jak to dokąd?! Przecież dzisiaj jest Dzień Babci!

   Na pustyni misjonarz spotyka lwa. Przerażony żegna się i mówi:
   - Boże spraw, żeby ta istota miała chrześcijańskie uczucia.
   Na to lew przyklęka, żegna się i mówi:
   - Boże pobłogosław ten posiłek, który zaraz będę spożywał.

   Wyszperane w Internecie
   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Samo życie.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   LEW I ZWIERZĘTA

   Gdy się wszystkie zwierzęta u lwa znajdowały,
   Był dyskurs: jaki przymiot w zwierzu doskonały.
   Słoń roztropność zachwalał, żubr mienił powagę,
   Wielbłądy wstrzemięźliwość,...rozwiń całość

   LEW I ZWIERZĘTA

   Gdy się wszystkie zwierzęta u lwa znajdowały,
   Był dyskurs: jaki przymiot w zwierzu doskonały.
   Słoń roztropność zachwalał, żubr mienił powagę,
   Wielbłądy wstrzemięźliwość, lamparty odwagę;
   Niedźwiedź moc znamienitą, koń ozdobną postać,
   Wilk staranie przemyślne, jak zdobyczy dostać,
   Sarna kształtną subtelność, jeleń piękne rogi,
   Ryś odzienie wytworne, zając rącze nogi;
   Pies wierność, liszka umysł w fortele obfity,
   Baran łagodność, osieł żywot pracowity.
   Rzekł lew, gdy się go wszyscy o zdanie pytali:
   "Według mnie ten najlepszy, co się najmniej chwali".

   Autor: Ignacy Krasicki
   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Zezem rozbieżnym.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Piątek
   Jak to dobrze mieć znane nazwisko. Bogdan Grobelny startuje w wyborach na prezydenta Poznania. Liczy na to, że wyborcy pomylą Go z obecnym prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym....rozwiń całość

   Piątek
   Jak to dobrze mieć znane nazwisko. Bogdan Grobelny startuje w wyborach na prezydenta Poznania. Liczy na to, że wyborcy pomylą Go z obecnym prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym. Dodatkowo asekuruje się walcząc o mandat radnego w Szczecinie. Od przybytku głowa nie boli. Pokorne cielę dwie matki ssie.
   Kojarzy mi się wcześniejsze głosowanie na nazwisko TUSK. W ten sposób posłem na Sejm onegdaj stał się Łukasz Tusk, z wykształcenia tapicer.

   Sobota
   Szwankuje nowy system PKW do przesyłania wyników głosowania. W skrajnym przypadku wyniki będą dowożone środkami komunikacji publicznej. Jak za króla Ćwieczka.
   Nie ma co liczyć na ludzi, którym fenomen bilokacji jest wrodzonym.

   Niedziela
   Janusz Korwin-Mikke nie wierzy w wyborcze zwycięstwo. Jest natomiast przekonany, że przyszłość należy do Niego!

   Poniedziałek
   Bardzo fajny prezent dla konkurencji. PiS wywalił z partii trzech posłów z Adamem Hofmanem na czele!

   Wtorek
   Pani Premier Ewa Kopacz na tajlandzkim portalu zachęca do głosowania na PO!

   Środa
   Eryk Brodnicki, kandydat na radnego Radomia nakręcił spot wyborczy. Użyte słownictwo w pełni predestynuje Go do najwyższych stanowisk w naszym Państwie. Już może szykować się do degustacji potraw serwowanych w restauracji „Sowa i Przyjaciele” w Warszawie.

   Czwartek
   Jest konkretny pożytek z naszej demokracji! Gość znalazł u drzwi swoich 3,5 kilograma ulotek i gazetek wyborczych. Podobno wystarczą one na 3 miesiące jako podpałka w piecu.
   zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama