Od przedszkolaka do seniora, czyli 15 projektów MOSiR dla...

  Od przedszkolaka do seniora, czyli 15 projektów MOSiR dla łodzian

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jacka Wolskiego, kompetentną osobę z działu sportu MOSiR w Łodzi poprosiliśmy o ujawnienie projektów sportowo-rekreacyjnych dla łodzian. Odpowiedź przerosła nasze oczekiwania. Po latach stagnacji w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi nareszcie coś zaczęło się w nim dziać. O 15 projektach dla każdego od przedszkolaka do seniora opowiada Jacek Wolski.
  Jacek Wolski z działu sportu MOSiR dba o tężyznę fizyczną i zdrowie łodzian. Prowadzi wszystkie projekty dla nas...

  Jacek Wolski z działu sportu MOSiR dba o tężyznę fizyczną i zdrowie łodzian. Prowadzi wszystkie projekty dla nas... ©Krzysztof Szymczak

  1. SPRAWNY PRZEDSZKOLAK

  Autorski i innowacyjny na skalę kraju program uzupełniający standardowe zajęcia przedszkolne o zajęcia
  z rekreacji ruchowej prowadzone są przez instruktorów MOSiR.

  Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w hali sportowej przy ul. Małachowskiego 7. Innowacyjność programu polega na prowadzeniu zajęć także na terenie placówek przedszkolnych, gdzie docierają instruktorzy MOSiR. Program wystartował jesienią 2013 r., obecnie trwa jego druga edycja, z oferty korzysta w bieżącym roku szkolnym 14 grup przedszkolnych (15-20 dzieci/zajęcia) z 6 łódzkich przedszkoli miejskich.


  2. STOP ZWOLNIENIOM Z WF-U


  Program Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej mający na celu promowanie zajęć z wychowania fizycznego.

  MOSiR uczestniczy w tym programie poprzez urozmaicanie zajęć wf w łódzkich szkołach - instruktorzy MOSiR jeżdżą na ustalone ze szkołami lekcje wf-u, by zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania konkretnych dyscyplin sportu m.in. lekkiej atletyki, zapasów, rugby czy narciarstwa biegowego; ponadto, w ramach lekcji wf-u prowadzone są zajęcia w Muzeum Sportu, gdzie dzieci i młodzież mogą zapoznać się z historią łódzkiego sportu.

  W program "Stop zwolnieniom z wf-u" wpisują się różne programy MOSiR, m.in. "Mali Siłacze na Maty", "Gimnastyka Sportowa dla dzieci", "Program nauki jazdy na łyżwach 0-3" czy "Zajęcia z narciarstwa biegowego dla łodzian".


  3. SPRAWNY SENIOR

  Autorski program MOSiR, w skład którego wchodzi szeroka oferta bezpłatnych zajęć dedykowanych łódzkim seniorom.

  Instruktorzy MOSiR prowadzą następujące zajęcia skierowane dla seniorów: nordic walking, gimnastyka w wodzie, gimnastyka ogólnorozwojowa, aerobik, tai chi, samoobrona. Cykliczne zajęcia trwają cały rok i odbywają się od poniedziałku do niedzieli w różnych częściach miasta m.in. w łódzkich parkach (nordic walking - 20-40 uczestników/zajęcia), na Pływalni "Wodny Raj" przy ul. Wiernej Rzeki 2 (gimnastyka w wodzie - 15-20 uczestników/zajęcia), w Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki 21 (aerobik, tai-chi, samoobrona - 20-30 uczestników/zajęcia).

  Zajęcia cieszą się stale rosnącą popularnością, na niektórych zajęciach pojawia się nawet powyżej 40 uczestników (!), a najstarsza uczestniczka zajęć z nordic walking ma 90 lat(!).

  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama