Andrzej Biernat: Pracowity, zorganizowany i arogancki...

  Andrzej Biernat: Pracowity, zorganizowany i arogancki [SYLWETKA]

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Powiadają, że w nominacji Andrzeja Biernata na sekretarza generalnego PO musi być jakieś drugie dno. Sekretarz musi umieć łagodzić konflikty, a Biernat znany jest raczej z ich podsycania...
  Andrzej Biernat: Pracowity, zorganizowany i arogancki [SYLWETKA]

  ©Piotr Smoliński

  Oficjalnie łódzka Platforma Obywatelska jest w euforii po nominacji Andrzeja Biernata na p.o. sekretarza generalnego partii.

  Nieoficjalnie większość się zastanawia, skąd ten awans, skoro "mamy za sobą kolejne przegrane wybory". Oczywiście, nie chodzi o wybory w Łodzi, gdzie prezydent Hanna Zdanowska miażdżąco wygrała już w pierwszej turze, a w Radzie Miejskiej obsadzi 19 na 40 mandatów.

  - Tymczasem Andrzej w wyborach parlamentarnych stracił jeden mandat posła w Piotrkowie Trybunalskim i mandat senatora w Sieradzu - mówi jeden z tych zdziwionych członków Platformy. -Był wtedy jedynym szefem regionu, który wszedł w nową kadencję ze stratami.
  Potem straciliśmy mandat europosła, bo Aśka Skrzydlewska odpadła z wyścigu o Brukselę. Ona potem nawet w wywiadzie powiedziała, że nie miała wsparcia w terenie i trzeba to zmienić przed wyborami samorządowymi. Przegraliśmy je, być może stracimy marszałka na rzecz przyjaciół z PSL, a Andrzej awansuje! Podobno dziwiono się temu nawet w Warszawie, bo za klęskę w wyborach samorządowych obwiniany jest głównie Śląski i region łódzki.

  Część łódzkiej PO jest jednak zdania, że teraz ciężar przesunie się w stronę prezydent Zdanowskiej, bo "jej" pięć łódzkich mandatów sejmiku spowoduje, że Biernat stanie się po trosze klientem Zdanowskiej. Tylko senator Maciej Grubski w tym awansie nic dziwnego nie widzi. - Sekretarz partii musi mieć twardą rękę i Andrzej ją ma, ale ma też coś więcej: jest kapitalnym organizatorem i premier Ewa Kopacz o tym wie - mówi Grubski. - Poza tym zna świetnie struktury w całym kraju, nie tylko swój region. Nie widzę innego kandydata, tym bardziej że przed nami kolejny rok wyborczy.

  Minister, który nade wszystko kocha rodzinę

  Skąd się wziął? Był już posłem, ale szerzej nieznanym, gdy zaistniał w kolorowej prasie jako "admirator" uchodzącej za wysportowaną posłanki Samoobrony Sandry Lewandowskiej, pospołu zresztą z byłym piłkarzem Romanem Koseckim, dziś bliskim przyjacielem. Posłanka Lewandowska obu posłów oskarżyła o dobijanie się po nocy (i po pijanemu) do jej pokoju w hotelu sejmowym. Kosecki tłumaczył, że tylko się nieszczęśliwie zatoczył na drzwi, a Biernat z właściwym sobie luzem rzekł, że "był z Romkiem, ale się nie dobijał, bo był już na zakręcie".

  W Konstantynowie Łódzkim, gdzie osiedlił się Biernat, powtarzają jednak, że to historyjka rozbuchana na potrzeby mediów i w ogóle nie odpowiada "charakterowi Andrzeja". Bo według relacji to po prostu "normalny facet, który kocha swoją rodzinę, a on sam nie kryje swoich konserwatywnych poglądów". Jedyna zmiana, jaka w nim zaszła od czasu gdy trafił do rządu, to tylko to, że zaczął nosić okulary, podobno dla dodania sobie "mądrości", ale przeciwnicy tej tezy twierdzą, że nosił je już wcześniej.

  Żona pracuje w szkole, ma dwie dorosłe córki (minister niedawno został dziadkiem) , które według ministra są "jego największym osiągnięciem", i którym - jak kiedyś powiedział - "nie musiał załatwiać pracy, bo są bardzo samodzielne". Do tego dom z ogródkiem koło Konstantynowa Łódzkiego, po którym krząta się brązowy jamnik i garaż z land- roverem evoque, rocznik 2012, na który zaciągnął 100 tys. złotych kredytu, bo minister lubi luksusowe auta. Biernat nie dba, a przynajmniej nie dbał, o swój wizerunek w mediach, co zresztą dosyć ostentacyjnie przyznaje. Na pytanie czy wie, że opozycja cieszy się, gdy widzi Biernata w telewizji, bo wtedy akcje PO lecą w dół, powiedział "Dziennikowi Łódzkiemu", że "nie zna żadnych badań pt. Wpływ wypowiedzi Andrzeja Biernata na notowania PO".

  CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tacy ludzie

   rządzą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   http://babol.pl/kat,1025465,title,Afera-z-nowym-ministrem-sportu,wid,16221600,wiadomosc.html?ticaid=513db3

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na leczenie

   go oddać (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   http://www.f******/Alkohol-w-Sejmie-Jak-pija-poslowie,artykuly,211851,1.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   syf

   hehe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   http://www.f******/minister-andrzej-bieranat-jezdzil-po-pijanemu-mial-wypadek,artykuly,432200,1.html

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama