Piłka nożna. Zagłębie wygrało rzutem na taśmę z Chojniczanką 2:1. Bezbramkowy remis Chrobrego

Rafał Bajko
Arkadiusz Woźniak zdobył zwycięską bramkę dla Zagłębia
Arkadiusz Woźniak zdobył zwycięską bramkę dla Zagłębia Piotr Krzyżanowski
Dla Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów piłkarski rok dobiegł końca. Lepiej finiszowali lubinianie, którzy pokonali 2:1 (1:1) Chojniczankę Chojnice.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Piotra Stokowca niespodziewanie podzielą się punktami z Chojniczanką, przyszła 89 minuta. Z rzutu rożnego wprost na głowę Arkadiusza Woźniaka dośrodkowywał Djordje Cotra. Piłka po tym uderzeniu odbiła się jeszcze od poprzeczki, a następnie od niefortunnie interweniującego Rafała Misztala i wpadła do siatki. Było to tym samym trzecie trafienie Woźniaka w trzecim kolejnym meczu ligowym.

Chrobry Głogów zremisował z kolei po bezbarwnym meczu i zakończył rok z jednym punktem. Gracze Ireneusza Mamrota tylko w drugiej połowie mieli przewagę na boisku, ale nie potrafili przełożyć tego na bramkę.

W sobotę swoje spotkanie rozegrają jeszcze gracze Miedzi Legnica, którzy w Katowicach zmierzą się z GKS-em (godz. 17).

-Trochę szkoda, że runda się kończy, bo nasz zespół jest w bardzo dobrej dyspozycji - powiedział przed meczem Janusz Kudyba, trener Miedzi.

I LIGA. Program 19. kolejki. Sobota: Drutex-Bytovia Bytów - Wigry Suwałki (g. 12), Olimpia Grudziądz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (g. 12.45, Orange Sport), GKS Tychy - Stomil Olsztyn (g. 13), GKS Katowice - Miedź Legnica (g. 17). Niedziela: Dolcan Ząbki - Widzew Łódź (g. 12.15), Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia (g. 12.30, Orange Sport), Pogoń Siedlce - Wisła Płock (g. 13).