Trzęsienie ziemi w Bełchatowie. Ponad 4 stopnie w skali...

  Trzęsienie ziemi w Bełchatowie. Ponad 4 stopnie w skali Richtera

  kos

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Około godz. 17.30 w niedzielę (30 listopada) w okolicy Bełchatowa zatrzęsła się ziemia.
  Trzęsienie ziemi w Bełchatowie. Ponad 4 stopnie w skali Richtera

  ©Magdalena Buchalska-Frysz / archiwum

  W Bełchatowie i okolicznych miejscowościach w niedzielę (30 listopada) późnym popołudniem wystąpiło trzęsienie ziemi. Gwałtowne wstrząsy skorupy ziemskiej odczuwalne były w Bełchatowie, Kleszczowie, Rząśni, Ruścu a nawet w Pajęcznie.

  Informację o trzęsieniu ziemi w Bełchatowie potwierdziło Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Z informacji opublikowanych przez Helmholtz Zentrum München, trzęsienie ziemi wystąpiło dokładnie o godz. 17.28 czasu wschodnioeuropejskiego. Siła wstrząsów została wyliczona na 4,3 w skali Richtera, a ognisko trzęsienia ziemi (tzw. hipocentrum) znajdowało się na głębokości blisko 10 kilometrów w okolicy miejscowości Szczerców.


  Wojewódzkie Stanowisko Kierowania Ratownictwa w Łodzi poinformowało, że Straż Pożarna nie otrzymała jakichkolwiek informacji o ewentualnym zagrożeniu, spowodowanym lokalnym trzęsieniem ziemi.

  Ostatnie tak poważne wstrząsy w województwie łódzkim zanotowane zostały 22 stycznia 2010 roku. Wtedy siła wstrząsów wyniosła 4,42 stopnia w skali Richtera. Trzęsienia ziemi na terenie Szczercowa występowały już wcześniej. W 1980 roku wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 4,7 stopnia, a w 1985 - 4,61.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstrząsy od 2009 r.

   Terra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Od pamiętnego trzęsienia ziemi we włoskeij Abruzji w 2009 r. w Polsce odczuwalne sa wstrząsy. Nie mają siły niszyczycielskiej, ale po tak długim czasie daja się we znaki. Po X - latach przerwy...rozwiń całość

   Od pamiętnego trzęsienia ziemi we włoskeij Abruzji w 2009 r. w Polsce odczuwalne sa wstrząsy. Nie mają siły niszyczycielskiej, ale po tak długim czasie daja się we znaki. Po X - latach przerwy powstaja ponownie BAGNA (Kieleckie, okolice Pomorza)...
   Wszyscy weidza o tym i nie chcąc siac paniki podaja info po fakcie!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama