Obwodnica Bełchatowa zostanie zbudowana przez Budimex....

  Obwodnica Bełchatowa zostanie zbudowana przez Budimex. GDDKiA rozstrzygnęła przetarg

  Grzegorz Maliszewski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa obwodnicy pozwoli zmniejszyć ruch m.in. na dk8

  Budowa obwodnicy pozwoli zmniejszyć ruch m.in. na dk8 ©Grzegorz Maliszewski/archiwum Polskapresse

  GDDKiA w Łodzi rozstrzygnęła przetarg na budowę obwodnicy Bełchatowa. Umowa z wykonawcą ma być podpisana jeszcze w tym roku.
  Budowa obwodnicy pozwoli zmniejszyć ruch m.in. na dk8

  Budowa obwodnicy pozwoli zmniejszyć ruch m.in. na dk8 ©Grzegorz Maliszewski/archiwum Polskapresse

  Oferta firmy Budimex, która zaproponowała, że wybuduje obwodnicę północną Bełchatowa za 145,6 mln zł (brutto), została uznana za najkorzystniejszą spośród 10 ofert złożonych w GDDKiA w Łodzi. O możliwość budowy obwodnicy Bełchatowa walczyły także firmy zagraniczne, m. in. z Austrii, Czech, Hiszpanii i Portugalii. Firma z Warszawy zaoferowała wybudowanie blisko 11-kilometrowego odcinka w 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). Zapewniono także 10 lat gwarancji.

  - Dokładamy wszelkich starań, aby jeszcze w tym roku podpisać umowę z wykonawcą - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

  Od chwili rozstrzygnięcia przetargu pozostałe firmy, które brały w nim udział, mają 10 dni na ewentualne odwołania. Jeśli nic takiego nie nastąpi, wówczas dokumentacja przetargu przekazana zostanie do tzw. kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych. Po wydaniu pozytywnej opinii, GDDKiA będzie mogła podpisać umowę z wykonawcą inwestycji.

  Obwodnica Bełchatowa będzie miała 11 kilometrów i wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   S8

   S8 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie wszędzie dojedziesz S8.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Musztarda po obiedzie

   Pogromca Styropianowych Bałwanów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Obwodnica na drodze krajowej nr 74, obwodnica to może być tylko po co dwie jezdnie przy tak małym ruchu (wszyscy jadą S-8)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Będzie...

   ...jedna jezdnia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Droga, która ominie Bełchatów od północy, będzie nowoczesną trasa klasy „GP” (główną ruchu przyśpieszonego) o długości niemal 11 kilometrów (od km 297+743 do km 308+442). Pewnym novum jest fakt,...rozwiń całość

   Droga, która ominie Bełchatów od północy, będzie nowoczesną trasa klasy „GP” (główną ruchu przyśpieszonego) o długości niemal 11 kilometrów (od km 297+743 do km 308+442). Pewnym novum jest fakt, że trasa będzie miała 3 pasy ruchu (po 3,5 metra szerokości każdy). Dwa w jednym kierunku i jeden w przeciwnym, naprzemiennie (przekrój 2+1 pasowy). Ma to ułatwić wyprzedzanie przede wszystkim samochodów ciężarowych.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama