Ks. Wojciech G. będzie sądzony w Wołominie. Wśród jego ofiar...

  Ks. Wojciech G. będzie sądzony w Wołominie. Wśród jego ofiar są obywatele Dominikany oraz Polacy

  Jowita Łuczak

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ks. Wojciech G. będzie sądzony w Wołominie. Wśród jego ofiar są obywatele Dominikany oraz Polacy
  Sprawa duchownego oskarżonego o molestowanie seksualne nieletnich trafi na wokandę prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku.
  Ks. Wojciech G. będzie sądzony w Wołominie. Wśród jego ofiar są obywatele Dominikany oraz Polacy
  Prokurator generalny Andrzej Seremet spotkał się w poniedziałek z prokuratorem generalnym Republiki Dominikańskiej Francisco Dominquezem Brito. Rozmowa dotyczyła sprawy ks. Wojciecha G., oskarżonego o molestowanie nieletnich. Skierowane do sądu oskarżenia dotyczą 10 przestępstw, których ofiarami są zarówno obywatele Dominikany, jak i Polacy.


  Źródło: TVN24/x-news


  Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że ks. Wojciech G. dopuścił się dwóch nadużyć seksualnych w Polsce w latach 2000-2001 i ośmiu nadużyć w latach 2009-2013 na Dominikanie. Oskarżonemu zarzuca się również posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich poniżej 15. roku życia oraz posiadanie broni palnej i amunicji. Seremet i Brito ustalili, że rozprawa będzie się toczyć przed sądem w Wołominie. Polski prokurator generalny oznajmił również, że należy się liczyć z niejawnością rozprawy. Dodatkowo poinformował o możliwości wyznaczenia przez prokuratora polskiego osób, które miałyby się zająć obserwacją przebiegu rozprawy.

  Andrzej Seremet zapewnił prokuratora generalnego Republiki Dominikańskiej, że występujący w sądzie prokurator zostanie przedstawicielem ofiar przemocy seksualnej i "będzie dbać o interesy procesowe tych osób".

  - Sąd na wniosek prokuratora ustanowił dwóch pełnomocników dla dwóch pokrzywdzonych - oznajmił polski prokurator. - Są to adwokaci, którzy będą dodatkowo gwarantować interesy procesowe pokrzywdzonych. Prokurator sformułował także cztery kolejne wnioski o to, żeby ustanowić pełnomocników pokrzywdzonych dla czterech kolejnych pokrzywdzonych obywateli Dominikany - powiedział Andrzej Seremet.

  - Myślę, że oni także mają prawo czuć się usatysfakcjonowani, skoro w krótkim czasie zdołaliśmy zebrać dowody, przesłać do sądu akt oskarżenia, rozszerzyć nawet zarzuty, które wiązały się nie tylko z czynami popełnionymi na Dominikanie, ale także w Polsce wobec polskich dzieci. Mam nadzieję, że proces wykaże zasadność oskarżenia - dodał prokurator generalny Andrzej Seremet.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama