Napad na firmę kurierską w Piotrkowie Trybunalskim...

  Napad na firmę kurierską w Piotrkowie Trybunalskim [ZDJĘCIA+FILM]

  Zdjęcie autora materiału

  Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Napad na firmę kurierską w Piotrkowie Trybunalskim [ZDJĘCIA+FILM]
  1/5
  przejdź do galerii
  W poniedziałek (1 grudnia) policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o napad na firmę kurierską.
  Około godz. 20.50 we wtorek (25 listopada) do siedziby firmy kurierskiej w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Roosevelta weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Używając gazu obezwładnili dwie kobiety oraz jednego z kurierów firmy. Kobiety i kurierem czekali na przyjazd konwoju odbierającego pieniądze. Przestępcy zabrali pracownikom firmy kurierskiej tzw. pakiet. W kopercie z pieniędzmi, którą ukradli, było ponad 200 tysięcy złotych.


  Dochodzenie w sprawie prowadzili funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci wpadli na ślad sprawców trzy dni po napadzie. Okazało się, że obezwładniony w czasie napadu kurier, był inicjatorem napadu.

  Kurier pomógł dwóm pozostałym przestępcom, przekazując im wcześniej informacje dotyczące procedur odbioru pakietów z pieniędzmi, a później pozostawał z nimi w zmowie. W poniedziałek (1 grudnia) kryminalni z Piotrkowa Trybunalskiego wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi weszli jednocześnie do trzech mieszkań.

  Mężczyźni byli zupełnie zaskoczeni. Wszyscy twierdzili, że nie mieli nic wspólnego z napadem na firmę kurierską w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas przeszukania kotłowni na posesji jednego z zatrzymanych, policjanci znaleźli między opałem, pudełka po proszku do prania, a w nich paczki z banknotami.

  Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 190.000 złotych pochodzących z napadu na firmę kurierską w Piotrkowie Trybunalskim. Pieniądze już wróciły do właściciela. Sprawcami napadu są mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, w wieku 23, 32 i 36 lat. Mężczyźni nie byli wcześniej notowani.

  We wtorek (2 grudnia)zostały im przedstawione zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15.  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rada

   inteligentna firma kurierska z warszawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   1 JAKI KURIER MÓWI KIEDY ODBIERA PIENIADZE? TEN KTÓRY CHCĘ OKRAŚĆ WŁASNĄ FIRME .
   2 OD KIEDY TO KURIERZY WOZĄ PIENIĄDZE BEZ KONWOJU? WTEDY KIEDY WŁAŚCICIEL JEST NIEOSTROŻNY I SKĄPI PIENIĘDZY NA...rozwiń całość

   1 JAKI KURIER MÓWI KIEDY ODBIERA PIENIADZE? TEN KTÓRY CHCĘ OKRAŚĆ WŁASNĄ FIRME .
   2 OD KIEDY TO KURIERZY WOZĄ PIENIĄDZE BEZ KONWOJU? WTEDY KIEDY WŁAŚCICIEL JEST NIEOSTROŻNY I SKĄPI PIENIĘDZY NA OCHRONĘ WŁASNEJ FIRMY I BEZPIECZEŃSTWO LUDZI.
   3 DLACZEGO KURIERZY POBIERAJĄ PIENIĄDZE I NIE PRZEKAZUJĄ AUTOMATYCZNIE DO BANKU , LUB DLACZEGO KLIENCI NIE OTRZYMUJĄ FAKTUR NA DOKONANIE PRZELEWU , PRZECIEŻ POSIADAJĄC FAKTURĘ POSIADASZ DANE PŁATNIKA I ODZYSKASZ PIENIĄDZE.

   4 LEPIEJ ZATRUDNIĆ FAJNYCH LUDZI DO OCHRONY ...MY TAK ZROBILIŚMY BO NAS TEŻ CHCIELI OKRAŚĆ I WPADLI NA MINĘ .
   PANOWIE Z CIEKAWYCH MIEJSC SĄ NIEZAWODNI . POLECAM
   W TYM KRAJU NIE MA ZNACZENIE PRAWO LECZ PIĘŚĆ ...SORRY ALE TO PRAWDA....HA.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama