Recydywista zamordował swoją partnerkę? Prokuratura wyjaśnia...

  Recydywista zamordował swoją partnerkę? Prokuratura wyjaśnia sprawę

  mek

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Recydywista zamordował swoją partnerkę? Prokuratura wyjaśnia sprawę

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 59-letniemu mężczyźnie, który w lutym br. miał zamordować swoją 23-letnią partnerkę. Kobieta spotykała się z nim od kilku dni.
  Recydywista zamordował swoją partnerkę? Prokuratura wyjaśnia sprawę

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Zwłoki 23-latki odkryli policjanci, którzy 26 lutego br. udali się do mieszkania 59-latka. Wielokrotnie karany mężczyzna miał zostać zatrzymany i doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zauważyli, że drzwi do mieszkania są uchylone. Gdy weszli do środka, znaleźli leżące w jednym z pokoi zwłoki młodej kobiety.

  - W mieszkaniu widoczne były liczne ślady krwi.
  Prokurator i policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i z udziałem biegłego medyka sądowego, oględziny zwłok - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi. - W ocenie lekarza zgon mógł nastąpić na około 6 godzin wcześniej. 59-latka nie było w mieszkaniu. Niebawem jednak na przystanku tramwajowym u zbiegu ulic Kilińskiego i Abramowskiego policjanci zdołali go zatrzymać.

  Na ciele 23-latki, stwierdzone zostały liczne obrażenia. Przyczyną śmierci były rozległe urazy głowy. Według biegłego, obrażenia kobiety spowodowane były pobiciem. Śledczy ustalili, że ofiara od kilku dni pozostawała w związku z 59-letnim mężczyzną. Dzień wcześniej, wraz z sąsiadami, mieli wspólnie spożywać alkohol. Rozstali się ok. godz. 23. Mężczyźnie przedstawiony został zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy.

  Kolejny zarzut dotyczy sprawy, w której miał być zatrzymany przez policjantów, którzy odkryli ciało.

  - Z zebranych dowodów wynika, że w grudniu 2013 udał się on do miejsca zamieszkania dziewczyny swojego syna, który odpowiada przed Sądem Okręgowym za usiłowanie zabójstwa - relacjonuje prokurator Kopania. - Aby zmusić kobietę do zmian złożonych zeznań, stosował wobec niej przemoc. Przewrócił ją na podłogę i uderzał pięścią i nogą w twarz. U pokrzywdzonej doszło do złamania nosa.

  Oskarżony 59-latek zarzuconych czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wypuszczać

   Normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   wszyscy recydywiści powinni dożywotnio gnić w pierdlu o suchym chlebie i wodzie, te gnidy nie potrafią funkcjonować w normalnym społeczeństwie a tylko popełniać kolejne przestępstwa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo