Łódzka Kolej Aglomeracyjna: znacznie więcej pociągów na...

  Łódzka Kolej Aglomeracyjna: znacznie więcej pociągów na linii Łódź - Łowicz

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Część pociągów z Łowicza do Łodzi Kaliskiej będzie pokonywać tę trasę nawet w 69 minut
  1/2
  przejdź do galerii

  Część pociągów z Łowicza do Łodzi Kaliskiej będzie pokonywać tę trasę nawet w 69 minut ©Paweł Łacheta

  W połowie grudnia z 4 do 10 zwiększy się liczba par pociągów kursujących między stacjami kolejowymi Łowicz Główny i Łodź Kaliska.
  Wiąże się to z przejęciem tej linii przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. - Pociągów będzie nie tylko więcej niż obecnie, ale także będą jeździć szybciej i taniej - zapowiada Marta Markowska, rzecznik ŁKA w Łodzi.

  Obecnie pociąg Przewozów Regionalnych, jadący z Łowicza Głównego do Łodzi Kaliskiej, pokonuje tę trasę średnio w 80 minut. Po przejęciu tej linii przez nowego przewoźnika, będzie to maksymalny czas przejazdu.
  Część pociągów będzie ją przejeżdżać nawet w 69 minut. Będzie to możliwe dzięki nowoczesnym pociągom Flirt3. Między Łowiczem a Łodzią mogłyby one jeździć jeszcze szybciej, ale ogranicza je to, iż Łowicz ze stolicą województwa łączy zaledwie jeden tor. Nie da się więc uniknąć postojów związanych z mijaniem się pociągów.

  Obniżono też ceny biletów. Obecnie bilet normalny na tej trasie kosztuje 9,5 zł, a od 14 grudnia - 9 zł. Natomiast bilety ze zniżkami uczniowskimi i studenckimi aktualnie wycenione są na 4,65 zł i 5,98 zł. Po obniżce będzie to odpowiednio 4,41 zł i 5,67 zł.

  - W naszej ofercie znajdą się też bilety aglomeracyjne, dzięki którym będzie można korzystać nie tylko z pociągów, ale przesiąść się do łódzkiej komunikacji miejskiej - informuje przedstawicielka ŁKA.

  Podobne rozmowy prowadzone są z władzami Łowicza. Ale tu problemem jest też to, iż przez zastawioną autami drogę przy dworcu kolejowym autobusy MZK nie są w stanie się przecisnąć i przystanek przeniesiono kilkaset metrów dalej. Na ulicy przejętej nie tak dawno przez ratusz od PKP potrzebne są znaki zakazujące parkowania. Zostaną one zamontowane najwcześniej pod koniec... przyszłego roku.

  Pociągi, jadące z Łowicza Głównego do Łodzi Kaliskiej, będą zatrzymywać się na stacjach: Łowicz Przedmieście, Grudze, Domaniewice, Domaniewice Centrum, Kamień Łowicki, Głowno, Bratoszewice, Stryków, Swędów, Glinnik, Glinnik Wieś, Smardzew, Zgierz, Łódź Radogoszcz Zachód i Łódź Żabieniec.

  - W Zgierzu będzie się można przesiąść do naszego pociągu jadącego do Łodzi Widzew, czyli do przemysłowej części miasta - dodaje Marta Markowska.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ee

   ee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   tylko do sieradza 50 na godzinę... Zawrotna prędkość!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sporo osób jeździ do ZK Łowicz

   Recydywa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   To pucha dla zamożnych,kto ma,to ma dobrze i długo nie siedzi.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo