MPK Łódź wzywa szkoły do korzystania z biletów grupowych

  MPK Łódź wzywa szkoły do korzystania z biletów grupowych

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Nie wszystkie szkoły korzystają z biletów grupowych, więc zdarza im się płacić mandaty. Karą obciążani są uczniowie, co wywołuje stres.
  MPK Łódź wzywa szkoły do korzystania z biletów grupowych

  ©Krzysztof Szymczak/archiwum Polskapresse

  O mandacie w wysokości 2,8 tys.zł dla grupy łódzkich przedszkolaków głośno było w ubiegłym roku. Maluchy zostały ukarane za jazdę na gapę, bo nauczycielki nie zdążyły przed kontrolą skasować prawie 30 biletów i posadzić w autobusie przedszkolaków.

  Żeby zapobiec takim sytuacjom kilka lat temu wprowadzono całodniowe bilety grupowe ważne dla 30 osób. Mimo to nie wszystkie szkoły z nich korzystają.

  - W tym roku szkolnym kontrolerzy łódzkiego MPK dwukrotnie spotkali wycieczki szkolne bez biletów. Opiekunowie nie wykupili biletu grupowego, zakładając, że dzieci same skasują bilety. Niestety, jak pokazało doświadczenie, nie zrobiły tego a nauczyciele nie byli w stanie przypilnować, by wszyscy uczniowie skasowali bilety – podkreśla Sebastian Grochala, rzecznik MPK.
  – Przypominamy, że w takiej sytuacji we_zwania do opłaty dodatkowej wystawiane są na dziecko, co powoduje niepotrzebny stres i emocje. Skasowanie jednego biletu grupowego, zamiast pliku kilkunastu czy kilkudziesięciu biletów jednorazowych, może zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom.

  Dlatego władze MPK apelują do dyrekcji szkół oraz nauczycieli o korzystanie z biletów grupowych.

  – Jesteśmy otwarci na to, aby przekazać szkole bilety w komis. Wówczas szkoła rozliczy się z nami tylko za wykorzystane bilety – podkreśla rzecznik Grochala.

  Poza tym do łódzkich szkół rozesłano informacje o oszczędnościach, jakie korzystanie z biletów grupowych może przynieść.

  Taki bilet kosztuje 31,5 zł i mogą z niego korzystać grupy dzieci (do 16 lat) do 30 osób oraz do dwóch opiekunów. I tak przy 10 uczniach i dwóch nauczycielach oszczędność wynosi 4,9 zł. Gdyby wszyscy skasowali dwa bilety jednorazowe, zapłaciliby łącznie 36,4 zł.

  Przy 15 uczniach osz_czędność wynosi 17,9 zł a przy 20 już 30,9 zł. Co ważne, z biletu grupowego mogą korzystać też grupy sportowe, harcerskie i wycieczki.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nauczyciele do wszystkiego

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   no pięknie, od środy tylko wezwania, rozkazy, opluwanie, coraz większe wymagania...n-l ma nauczyć-nawet jak dziecko nie chce, zaopiekować sie -najlepiej od rana do nocy i w weekendy,ferie,...rozwiń całość

   no pięknie, od środy tylko wezwania, rozkazy, opluwanie, coraz większe wymagania...n-l ma nauczyć-nawet jak dziecko nie chce, zaopiekować sie -najlepiej od rana do nocy i w weekendy,ferie, nakarmic-dzieci często nie dostają śniadań z domu, ubrać- chodzi czasem brudne, to n-l się zlituje i kupi ciuch, opatrzeć ranę, krwawienie z nosa- bo nie ma w szkołąch pielęgniarek, kupić bilet grupowy, jeździć na wycieczki tygodniowe i opiekować się 24 h na dobe, odbierać telefony od rodzców wieczorami,etc, etc...no i oczywiście w MPK słyszy się:Jak cie szkoła wychowuje,nie rodzice. Super...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mpk lodz

   taraska09 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   A ja wzywam MPK do uruchomienia ogrzewania w wagonach. Czy władze tej spółki są dla wygody pasażerów, czy do innych sobie wiadomych celów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Albo motorniczy niech od razu zamykają drzwi.

   mądra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   A nie lepiej, by podczas postoju na przystanku motorniczy nie robił przewiewu tramwaju? Mam na myśli te "schodkowe". One i tak się dobrze wentylują...Co do biletów - jestem zdziwiona, że nauczyciel...rozwiń całość

   A nie lepiej, by podczas postoju na przystanku motorniczy nie robił przewiewu tramwaju? Mam na myśli te "schodkowe". One i tak się dobrze wentylują...Co do biletów - jestem zdziwiona, że nauczyciel może być tak mało ogarnięty, by nie wpaść na pomysł zakupu biletu dla całej grupy. Najłatwiej umyć ręce i zwalić koszta na dzieci!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama