Jak smakuje zakazany owoc?

  Jak smakuje zakazany owoc?

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pierwszy raz alkohol piłam w domu. Odrobinę whisky osobiście zaserwował mi mój tata. Uznał, że najlepiej będzie, jak smak alkoholu poznam w domu, a nie na przykład na klasowej imprezie, bo może się to różnie skończyć.
  Alicja Zboińska

  Alicja Zboińska ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Whisky mi co prawda nie smakowała, ale metoda zadziałała i moja pierwsza "dorosła" impreza nie zakończyła się żadnymi sensacjami ani wielkim bólem głowy. Nie pamiętam, ile miałam wówczas lat, ale wiem, że chodziłam do liceum (tak, kilkanaście lat temu po zakazane owoce sięgało się później niż teraz).

  Nie znaczy to, że namawiam rodziców do podawania dzieciom alkoholu, ale mój przykład pokazuje, że warto, by rodzice na ten temat rozmawiali z dziećmi, a nawet posunęli się do niekonwencjonalnych zachowań. Pomóc może zasada wzajemnego zaufania, bo sama dzięki postępowaniu taty poczułam się dorosła i po prostu nie chciałam go zawieść jakimś gówniarskim zachowaniem. Wymaga to jednakchęci z obu stron i grania fair play według ustalonych zasad.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teraz to karalne ;-)

   Trzeźwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   To stara ludowa mądrość: lepiej żeby zaczął pić w domu, niż w krzakach z kolegami. Bo w domu może się nauczyć pić z umiarem.
   I znika czar zakazanego owocu. Owoc wcale nie jest zakazany. Kumplom,...rozwiń całość

   To stara ludowa mądrość: lepiej żeby zaczął pić w domu, niż w krzakach z kolegami. Bo w domu może się nauczyć pić z umiarem.
   I znika czar zakazanego owocu. Owoc wcale nie jest zakazany. Kumplom, którzy chcą wypić pierwsze pół litra gdzieś w brami można z wyższością dopowiedzieć: "ja tam wolę w domu, przy stole, z zagryzką i w kulturalnej atmosferze. Tak, właśnie tak piłem - ojciec mnie poczęstował".

   Mój ojciec, sam niepalący, poczęstował mnie papierosem. Tzn. powiedział, że jeśli chcę spróbować (akurat był palący wujek, zresztą w domu zawsze były luksusowe papierosy dla gości), to proszę bardzo. I że się ciągnie, a nie dmucha. ;-)))
   I spróbowałem. Po tym razie byłem jedynym chłopakiem w klasie, który nie palił w kiblu. Za to nadal miałem prawo zapalić w domu, co kolegom bardzo imponowało. ;-)

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama