Barbórka w ZSP nr 3 w Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]

  Barbórka w ZSP nr 3 w Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]

  Ewelina Dobrysiewicz

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Barbórka w ZSP nr 3 w Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  W poniedziałek (8 grudnia) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Kilińskiego 159/163 w Łodzi odbyło się przedstawienie z okazji Barbórki. Uczniowie szkoły średniej przypomnieli, że to święto całego górnictwa, także gazowego i naftowego.
  Na uroczystość przybyło wiele gości, m. in. dyrektor PSG oddział w Warszawie, Zakład w Łodzi Karol Papiernik, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego Włodzimierz Tomczak, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi Anna Kuś Kasprzak, Ksiądz Prałat Jarosław Patera przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej czy Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Łódź Górna-Widzew Wiesław Łukawski.


  - Barbórka to dzień, w którym docenia się niebezpieczną pracę górników. To tradycja, która w naszej branży sięga wielu lat. Barbórka, która odgrywana jest w tej szkole, robi na mnie największe wrażenie - mówił Włodzimierz Tomczak.

  Uczniowie przypomnieli historię św. Barbary i tego, jak stała się patronką górników. Odśpiewano hymn państwowy oraz hymn górników. Goście mogli też było usłyszeć z czego najczęściej żartują górnicy.

  - Cieszę się, że w naszej szkole organizowana jest Barbórka. To coś innego, wyróżniającego nas - powiedział Piotrek, uczeń biorący udział w przedstawieniu.  Klasa gazownicza działa w ramach technikum gazowniczego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi. To jedyna tego typu szkoła w centralnej Polsce.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę