Zespół Szkół Gastronomicznych zaprasza na wystawę...

  Zespół Szkół Gastronomicznych zaprasza na wystawę świątecznych stołów [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zespół Szkół Gastronomicznych zaprasza na wystawę świątecznych stołów [ZDJĘCIA]
  1/32
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  W "Gastronomiku" można oglądać wystawę świątecznych stołów. W czwartek (11 grudnia), placówka dołączyła do Klubu Przodujących Szkół.
  Piątek (12 grudnia) to w Zespole Szkół Gastronomicznych drugi i ostatni dzień XLI. Wystawy Stołów Okolicznościowych. Do łódzkiego "Gastronomika" (ul. Sienkiewicza 88) może zajrzeć każdy zainteresowany w godz. 9-16, a do oglądania są dwie sale. W pierwszej uczniowie prezentują stoły wigilijne i sylwestrowe oraz okolicznościowe. W tym roku modne są m.in. połączenia czerni i srebra, gdzieniegdzie pojawiają się różowe bombki, rozweselające zastawę.


  Druga sala to stoły nietypowe. Tu uczniowie popisują się nieskrępowaną wyobraźnią. Jest stół z Hogwartu (czyli szkoły czarów z "Harrego Pottera"), ze słodkościami w kształcie szpiczastych kapelusików magów, inny zespół przygotował ucztę nurków - rolę stołu pełni podłużne akwarium, w którym pływają małe rybki.

  W czwartek, przy okazji wystawy, odbyła się miła uroczystość. Łódzki "Gastronomik" został przyjęty do Klubu Szkół Przodujących. - To klub, który zrzesza szkoły z osiągnięciami wychowawczymi, dydaktycznymi i z najlepszymi pomysłami na rozwijanie pasji uczniów - opowiadał Jan Bodo Kaftański, przewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, które zabiegało w Krajowym Stowarzyszeniu Pomocy Szkole o przyjęcie "Gastronomika" do klubu.

  ZSG wywodzi się z przedwojennej placówki, która w obecnej siedzibie działa od 1965 r. Obecne tam technikum proponuje kształcenie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zaś zasadnicza szkoła zawodowa - w kierunku kucharz.

  Dyrektorem ZSG jest Małgorzata Gosławska, która, jak przypominał Bodo-Kaftański, może się pochwalić jedną z najwyższych zdawalności matury wśród techników oraz bardzo wysokim odsetkiem sukcesów na egzaminach zawodowych wychowanków.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo