Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi

  Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi

  ©Bartłomiej Międzybrodzki

  W sobotę mijają 33 lata od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zginęło wtedy ponad 100 osób, internowano ponad 10 tysięcy, a ponad 40 tysięcy zostało aresztowanych.
  Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi

  ©Bartłomiej Międzybrodzki

  Każdego roku łódzka Solidarność oddaje hołd bohaterom, wychodząc na ulicę i wspominając wydarzenia z 13 grudnia 1981 roku. Tegoroczne obchody są jednak wyjątkowe.

  - Zmarł zbrodniarz, Wojciech Jaruzelski, zmarł też Kazimierz Świtoń, człowiek, który tworzył wolne związki zawodowe w Polsce. Jednemu z nich państwo oddało hołd, drugiemu odmówiono honorowego pochówku - mówi Waldemar Krenc, przewodniczący Solidarności w Łódzkiem. - Dziś mamy prawo zapytać, dlaczego był hołd dla zbrodniarza komunistycznego, a dlaczego zapomniano o kimś, kto walczył o wolność.

  33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego łódzka Solidarność rozpocznie mszą świętą odprawioną o godz. 10 w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Godzinę później uczestnicy przejdą pod Krzyż Pamięci Ofiar Stanu Wojennego i Walki o Godność Człowieka.

  Uroczystości organizują też łódzcy nacjonaliści. Manifestacja "Idzie antykomuna" rozpocznie się o godz. 17 przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi. Uczestnicy przejdą do pomnika Ofiar Komunizmu. Po manifestacji zaplanowano koncert patriotycznego rapu i rocka.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   A jakim prawem

   szyderca

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   A jakim prawem krenc zabiera głos, członek i działacz PZPR doprowadził do zniszczenia łódzkiej fabryki Fonica !!!!, jako szef RN akceptuje łamanie praw ludzkich, pracowniczych i prawa karnego....rozwiń całość

   A jakim prawem krenc zabiera głos, członek i działacz PZPR doprowadził do zniszczenia łódzkiej fabryki Fonica !!!!, jako szef RN akceptuje łamanie praw ludzkich, pracowniczych i prawa karnego. Jakim prawem !!!!???zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cenzor-zawsze szmata

   informatyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Darek Śmierdzielu przestan zasmierdzac te fora ,bezrobocie pada ci na mozg

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie są bohaterowie tamtych dni?

   sklave

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Dziś wielu udaje bohaterów tamtych dni a w rzeczywistości pod mamusiną spódnicą siedzieli dopiero gdy niebezpieczeństwo minęło wychlali głowy i brutalnie pchali się do pierwszego szeregu lub byli...rozwiń całość

   Dziś wielu udaje bohaterów tamtych dni a w rzeczywistości pod mamusiną spódnicą siedzieli dopiero gdy niebezpieczeństwo minęło wychlali głowy i brutalnie pchali się do pierwszego szeregu lub byli wtykami SB.
   Dziś bohaterowie tamtych dni ciepłe posadki mają lub wczesne emeryturki już od dawna pobierają i sprawy robotników w d...mają.
   Ciekawe co myślą widząc te pozamykane i zniszczone zakłady? Czy duma ich rozpiera taka jak w czasie Rocznicy gdy pozują do zdjęć i gdy pierś po ordery wypinają ?
   Co zrobili dla tych zakładów, dla zwalnianych robotników?
   Co robią dziś gdy Wybrańcy Narodu naród okradają, gdy ich żony, kochanki, córki, synowie , krewni polityków pasą się za nasze.
   Jaruzelski demokrację 13 grudnia ratował a Bolek ją w Magdalence za srebrniki przehandlował i nastał czas chaosu, grabieży, montowania się band złodziejskich, wybuchania afer, panoszenia się biurokracji itp. Więcej na Foto na sklave.manifo.com/foto-szopka-2zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama