Podczas głosowania w Łowiczu doszło do prób oszustwa

  Podczas głosowania w Łowiczu doszło do prób oszustwa

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W ramach budżetu obywatelskiego wymienione zostaną spalone lampy podświetlające fontannę
  1/2
  przejdź do galerii

  W ramach budżetu obywatelskiego wymienione zostaną spalone lampy podświetlające fontannę ©Rafał Klepczarek

  Władze Łowicza podały wyniki głosowania dotyczącego przyszłorocznych inwestycji, które będą realizowane w mieście w ramach budżetu obywatelskiego. Podczas inwestycyjnego plebiscytu doszło do prób oszustwa.
  Łowiczanie mieli do wyboru 30 inwestycji wcześniej zgłoszonych przez społeczeństwo. W każdej z dziesięciu dzielnic miasta nad Bzurą wybierano jedno zadanie inwestycyjne. Głosowano za pośrednictwem internetu oraz bezpośrednio w siedzibach zarządów osiedlowych. W głosowaniu wzięło udział 2.511 łowiczan. To o blisko 800 osób więcej niż rok wcześniej. Większość, bo aż 1.456, zdecydowało się na głosowanie bez wychodzenia z domu.


  - Wyniki głosowania internetowego na Górkach i Korabce wzbudziły zaniepokojenie szefów zarządów osiedlowych - informuje burmistrz Krzysztof Kaliński. - Przy bliższym przyjrzeniu się sprawie okazało się, że na Górkach ktoś wysłał 34 mejle na jedną inwestycję z bardzo podobnych skrzynek poczty elektronicznej. Na Korabce takich hakerskich głosów było aż 386.

  Komuś bardzo zależało, aby na os. Górki utwardzono ul. Chabrową, a na Korabce za ul. Zamkową wybrukowano ul. Blich. Wspólną decyzją władz miasta i szefów zarządów osiedlowych podejrzane głosy unieważniono.

  Po podliczeniu prawidłowo oddanych okazało się, że na ul. Górki najwięcej osób chciałoby, aby ratusz przebudował nawierzchnię ul. Działowej.

  - Ponieważ inwestycja ta i tak była przewidziana w przyszłorocznym budżecie, to do realizacji zakwalifikowaliśmy też budowę boiska do koszykówki oraz obsadzenie zielenią placu zabaw przy ul. Miodowej - zapowiada włodarz Łowicza.

  Na osiedlu Bratkowice w przyszłym roku utworzony zostanie kompleks składający się z placu zabaw i gier dla dzieci, siłowni plenerowej oraz ogródka jordanowskiego dla niepełnosprawnej młodzieży. Powstanie on przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Młodzieżowej.

  Stare Miasto wzbogaci się o ścieżkę rowerową i chodnik przy południowej stronie ul. Klickiego, a Korabka o przebudowaną ul. Dolną. Natomiast mieszkańcy Zatorza mogą spodziewać się remontu chodnika przy ul. Baczyńskiego. Z kolei na Przedmieściu zmodernizowane zostanie boisko i plac zabaw przy ul. Włókienniczej.

  Ratusz wyremontuje też chodniki między blokami na os. Kostka, doposaży plac zabaw przy Przedszkolu nr 1 oraz zainstaluje urządzenia fitness przy ul. Mickiewicza. Podobne urządzenia staną też na os. Starzyńskiego. Listę przyszłorocznych inwestycji, realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego, zamyka odnowienie Nowego Rynku. Wyremontowane zostaną tam chodniki, zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci, a fontanna znów będzie podświetlona tak, jak to miało miejsce w 2006 roku.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oszutwa banków

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Ludzie nie dajcie się więcej oszukiwać polskim bankom. Ciężko dzisiaj znaleźć w internecie rzetelne informacje, ja prowadzę swoją małą prywatną stronkę na której możecie się dowiedzieć o oszustwach...rozwiń całość

   Ludzie nie dajcie się więcej oszukiwać polskim bankom. Ciężko dzisiaj znaleźć w internecie rzetelne informacje, ja prowadzę swoją małą prywatną stronkę na której możecie się dowiedzieć o oszustwach banków. Wstawcie kropki w miejsce spacji: polskiebanki cba pl zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co na to

   jb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   prokurator?

   Zdjęcie autora komentarza
   A w Łodzi,

   Jakub Hubert

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   w Budzecie Obywatelskim nie ma nawet mechanizmow zeby sprawdzic glosy oddane przy uzyciu generatorow PESEL... nawet nie ma jak sprawdzic czy falszywych glosow bylo 10 czy 10.000, bo spreparowane...rozwiń całość

   w Budzecie Obywatelskim nie ma nawet mechanizmow zeby sprawdzic glosy oddane przy uzyciu generatorow PESEL... nawet nie ma jak sprawdzic czy falszywych glosow bylo 10 czy 10.000, bo spreparowane glosy oddac bylo banalnie prosto, dlatego nie glosowalem i poki sie to nie zmieni w łódzkim BO glosowac nie bede.zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   o czym mowa???

   szyderca

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   o czym ta mowa te wszystkie dziwne glosowania to oszustwo!!!! w wyborach można było chachmęcić to w takim niby głosowaniu tym bardziej !!!


   Zdjęcie autora komentarza
   Przyganial kociol garnkowi...

   Jakub Hubert

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   nawet jak bylo glosowanie na nowe wladze w Kongresie Nowej Prawicy, to potem czlonkowie poszli do sadu i okazalo sie ze chyba byly jakies falszerstwa, czy przekrety, prawda ?
   O... tu o tym piszą...rozwiń całość

   nawet jak bylo glosowanie na nowe wladze w Kongresie Nowej Prawicy, to potem czlonkowie poszli do sadu i okazalo sie ze chyba byly jakies falszerstwa, czy przekrety, prawda ?
   O... tu o tym piszą np.:http://www.rp.pl/artykul/1150417.html
   I to nie ze praworzadni czlonkowie partii postanowili... sąd musiał wydac wyrok, zeby powtorke zrobic :) Co wy byscie zrobili jakby polskiego systemu prawnego nie bylo...
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo