Ważne
  Szóstoklasiści z regionu łódzkiego pisali próbny egzamin...

  Szóstoklasiści z regionu łódzkiego pisali próbny egzamin kończący szkołę podstawową [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Szóstoklasiści z regionu łódzkiego pisali próbny egzamin kończący szkołę podstawową [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Próbny egzamin dla uczniów szóstych klas pisali 12-latkowie z regionu łódzkiego. Maturzyści mieli próbną maturę z języka obcego.
  Około 20 tys. szóstoklasistów z regionu łódzkiego pisało próbny sprawdzian kończący szkołę podstawową. Po raz pierwszy oprócz polskiego i matematyki uczniowie zdawały też język obcy. Egzaminy, identyczne dla całego kraju, przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna szacuje, że test napisze co najmniej 80 proc. uczniów. W Szkole Podstawowej nr 1 w Łodzi test pisali wszyscy szóstoklasiści.
  - Dzieci były bardzo zadowolone z języka angielskiego. Być może dlatego, że nasi uczniowie pisali wewnętrzne egzaminy z języka już po czwartej i piątej klasie i są przyzwyczajeni - mówi Mirosława Marciniak, dyrektor szkoły. - Natomiast matematykę uznali za trudniejszą niż była na egzaminie wzorcowym - dodaje.

  Wciąż trwają też próbne matury. W środę maturzyści pisali egzamin z wybranego języka obcego. W czwartek podejdą do obowiązkowego od tego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

  Oba egzaminy będą sprawdzane przez nauczycieli w szkołach.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama