Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 2:3 [ZDJĘCIA]

Siatkarki Budowlanych Łódź prowadziły już z Muszynianką Muszyna 2:0, by po zaciętej walce przegrać cały mecz 2:3.

Na początku niedzielnego meczu kibice w Atlas Arenie przecierali oczy ze zdumienia. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza w pierwszym secie wręcz rozgromiły utytułowanego rywala. Wygrały 25:15 w ciągu 24 minut.

W drugim secie także łodzianki nadawały ton grze. Po 27 minutach wygrały 25:22.

W trzecim secie Budowlani przegrali 22:25. Liczyliśmy na przełamanie w czwartym, ale rywalki były lepsze i skuteczniejsze - wygrały czwartą partię do 21. I doszło do tak nielubianego w tym sezonie piątego seta. Wygrała Muszanianka do 13. Horror, ale wielkie widowisko bez happy endu.

To czwarty mecz Budowlanych w Łodzi z wynikiem 2:3. Wcześniej łodzianki w takim rozmiarze przegrały w Atlas Arenie z Aluprofem Bielsko-Biała, Chemikiem Police i Legionovią. Przegrały też nasze dziewczyny w Atlas Arenie z Atomem Treflem Sopot 0:3. Nasi kibice dostają zatem potężną dawkę emocji, ale jeszcze nie mieliśmy okazji cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz z Muszynianką skończył serię ciężkich meczów Budowlanych w Łodzi. Zostało łodziankom sześć spotkań z: trzema ostatnimi rywalami w tabeli: Pałacem Bydgoszcz, Developresem Rzeszów i Naftą Piła, a ponadto z piątym od końca KSZO, trzecim od początku Impelem i szóstym Tauronem.

Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (25:15, 25:22, 22:25, 21:25, 13:15)

Budowlani: Gabriela Polańska, Sanja Popovic, Sylwia Pycia, Ewelina Sieczka, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Śliwa - Valerie Courtois (libero) - Martyna Grajber, Emilia Kajzer, Aleksandra Sikorska, Dorota Ściurka. Trener: Błażej Krzyształoiwcz.

Muszyna: Katie Carter, Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Danica Radenkovic , Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Kinga Hatala, Gabriela Jasińska, Justyna Sosnowska. Trener: Bogdan Serwiński.