Trwa fatalna passa koszykarzy MKS Drogbruk Kalisz [ZDJĘCIA, FILM]

Andrzej Kurzyński
MKS Drogbruk zaliczył kolejny fatalny występ w tegorocznych rozgrywkach. Kaliszanie przegrali trzeci mecz z rzędu i tracą dystans do czołówki ligi.

W fatalnym stylu zakończyli w tym roku rozgrywki koszykarze MKS Drogbruk Kalisz. W niedzielę po słabym występie przegrali na własnym parkiecie z Muszkieterami Nowa Sól. Goście rozpoczęli od prowadzenia 10:0. Jak się później okazało, to właśnie pierwsze minuty były kluczowe dla całego spotkania. Kaliszanie nie mogli się wstrzelić do kosza rywali, a ich akcje podkoszowe były zupełnie nieporadne. Po niespełna czterech minutach gry nowosolanie prowadzili już nawet 24:8, najwyżej w całym spotkaniu.

Ostatecznie pierwszą odsłonę przyjezdni wygrali 19:29. Na cztery minuty przed końcem drugiej kwarty kaliszanom udało się zniwelować stratę do sześciu „oczek”. MKS mógł objąć prowadzenie na początku trzeciej kwarty. Gospodarze zaczęli „mocniej” bronić, zmuszając przeciwników do błędów. Przyjezdni przez trzy minuty nie mogli znaleźć drogi do kosza MKS-u. Ale w tym czasie podopieczni Piotra Czaski oddali zaledwie jeden celny rzut...

- Goście zdominowali nas pod koszem i postawili mocną obronę na obwodzie. Nam niestety obrona zupełnie siadła, zupełnie nie wiem dlaczego - powiedział Piotr Czaska, trener MKS-u. - Widać, że czeka nas dużo pracy, a może przede wszystkim męska rozmowa, bo uważam, że ten zespół stać na dużo więcej.

Kaliszanie kończą rok w kiepskich nastrojach. W przerwie świątecznej nie będą mieli jednak zbyt dużo odpoczynku. Już 3 stycznia zagrają wyjazdowy mecz z Sudetami Jelenia Góra.

MKS Drogbruk Kalisz - Muszkieterowie Nowa Sól 72:84 (19:29, 23:24, 12:12, 18:19)

MKS Drogbruk: Rabe 21 (11 zbiórek), Piros 17 9 (2x3), Sierański 12, Kołodziej 8, Galewski 5 (1x3), Wojciechowski 5, Szymczak 4 (8 asyst), Tradecki 0, Murza 0

Muszkieterowie: Rajewicz 22 (9 zbiórek), M. Chodkiewicz 21 (12 zbiórek), Der 16 (4x3), Krawczyk 11 (9 asyst), Chołuj 5, Trubacz 4, Zywert 3, A. Chodkiewicz 2