Tir uszkodził budkę poboru opłat na A2. Kierowca twierdził,...

  Tir uszkodził budkę poboru opłat na A2. Kierowca twierdził, że niczego nie zauważył [ZDJĘCIA]

  mek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tir uszkodził budkę poboru opłat na A2. Kierowca twierdził, że niczego nie zauważył [ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały policji

  Przez nieostrożność kierowcy, tir uszkodził budkę poboru opłat na autostradzie A2 w Strykowie. Kierowca spokojnie odjechał. Gdy kilkanaście kilometrów dalej zatrzymali go policjanci, mężczyzna stwierdził, że niczego nie zauważył.
  Do nietypowego zdarzenia doszło w środę (24 grudnia). Kierowca ciężarowego volvo wiózł na naczepie 7-tonowy kombajn. Mężczyzna przejeżdżał przez punkt poboru opłat w Strykowie, na autostradzie A2.

  - Kierowca nie zachował należytych środków ostrożności i bezpiecznej odległości od omijanej budki w wyniku czego otarł na wysokości około 2 metrów barierę energochłonną oraz pomieszczenie kasjera, w którym stłuczone zostały trzy szyby oraz wgnieciona na całej długości ściana a następnie odjechał - relacjonuje podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji. - Na szczęście w tym momencie w budce nie znajdował się żaden pracownik.

  Informację o zniszczeniu punktu poboru opłat przekazana została natychmiast policyjnym patrolom, pełniącym służbę na autostradzie. Policjanci po kilkunastu kilometrach zatrzymali volvo, którego kierowcą był 26-letni mieszkaniec woj. lubelskiego.

  - Tłumaczył, iż mimo sporej siły uderzenia nie zauważył momentu uszkodzenia punktu poboru opłat oraz przewożonego kombajnu - informuje podinsp. Kącka. - Ostatecznie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Policjanci przed jego dalszą jazdą dokładnie sprawdzili zabezpieczenie transportowanego 7 tonowego ładunku.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama