Pożar promu "Norman Atlantic" u wybrzeży Grecji. Trwa...

  Pożar promu "Norman Atlantic" u wybrzeży Grecji. Trwa ewakuacja pasażerów. Jedna osoba nie żyje

  Tomasz Skłodkowski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prom Norman Atlantic
  1/2
  przejdź do galerii

  Prom Norman Atlantic ©http://cherbourgescale.over-blog.com

  Na promie pasażerskim "Norman Atlantic" płynącym z Grecji do Włoch, z 520 osobami na pokładzie, wybuchł pożar. Kapitan zarządził ewakuację statku. Na miejsce został wysłany helikopter i dwa okręty ratownicze, w pobliżu znajduje się też kontenerowiec. Skrajnie trudne warunki pogodowe - porywisty wiatr i wysokie fale - utrudniają ewakuację setek pasażerów. Wśród nich nie ma Polaków. Dotychczas ewakuowano około 130 z ponad 470 osób.
  Z promu, na którym wybuchł pożar u wybrzeży Grecji, ewakuowano co najmniej 161 osób. Wiadomo, że jedna osoba nie żyje. Nadal trwa akcja ratunkowa.

  Pożar na promie "Norman Atlantic", który płynął z portu Patras w zachodniej Grecji do włoskiej Ankony, wybuchł nad ranem w niedzielę na pokładzie samochodowym.

  Niektóre z już ewakuowanych osób odniosły obrażenia lub doznały hipotermii. Uratowano między innymi kilkoro półnagich dzieci, których rodzice nie zdążyli ubrać, gdy ogłoszono alarm.


  Jednostka wysłała sygnał o niebezpieczeństwie, gdy znajdowała się w odległości 33 mil morskich od małej greckiej wyspy Othoni.

  Wśród pasażerów jest 268 Greków; załoga to 22 Włochów i 34 Greków.

  Operacja ratunkowa odbywa się w "szczególnie trudnych i skomplikowanych warunkach pogodowych, przy wietrze wiejącym z siłą 10 w 12-stopniowej skali Beauforta i ulewnym deszczu" - podały greckie władze.

  Płonący prom otoczyły jednostki ratownicze, które przejmują ludzi z łodzi ratunkowych. Na miejsce pożaru wysłano włoskie śmigłowce.

  Na pokładzie jest wciąż ponad 300 osób. Akcja ratunkowa będzie trwała także w nocy - zapowiedziała włoska minister obrony Roberta Pinotti.

  Greckie ministerstwo żeglugi podało, że na pokładzie "Norman Atlantic" są pasażerowie z wielu krajów - oprócz Włoch i Grecji także Rosji, Austrii, Węgier, Szwecji, Kanady, Ukrainy, Niemiec, Francji, Holandii i Belgii. Na przedstawionej liście nie ma Polaków.

  Około 170 osób - pasażerów promu, który zapalił się około 40 mil od wybrzeży Korfu, trafiło do łodzi ratunkowych. Kilka osób zostało przetransportowanych do szpitali; nie ma informacji o stanie rannych.

  Wcześniej grecki minister ds. żeglugi Miltiadis Varvitsiotis informował, że ponad 30 osób trafiło do łodzi ratunkowych.

  Według ostatnich doniesień na pokładzie było 521 osób.

  Pożar wybuchł, gdy statek zmierzający z portu Patras do włoskiej Ankony znajdował się 33 mil morskich od małej greckiej wyspy Othoni.

  Pierwsze informacje mówią o tym, że ogień pojawił się wcześnie rano w ładowni promu, gdzie znajdowało się 222 samochodów.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama